Edukacja i sport
Wielki sukces łyżwiarzy Stoczniowca w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim

Wielki sukces łyżwiarzy Stoczniowca w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim

Fot. mat. pras. Stocznoiwiec Gdańsk
02.11.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
02.11.2020

Dziesięć medali w tym sześć złotych zdobyli łyżwiarze szybcy z gdańskiego Stoczniowca na rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski na długim torze. Trzy medale zdobył Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego – Marcin Bachanek.

 

Zawodnicy Stoczniowca zdominowali czempionat kraju.

 

Dominacja na lodzie

Rozgrywane w Tomaszowie Mazowieckim mistrzostwa polski zostały zdominowane przez panczenistów ze Stoczniowca Gdańsk. Łącznie zdobyli oni 10 medali, zarówno w biegach indywidualnych, jak i w drużynowych. Największą gwiazdą gdańskiej drużyny okazał się Szymon Pałka, który wygrał biegi na 5000 m, 10000 m oraz w bieg ze startu wspólnego. Do tego dołączył także medal brązowy za bieg na 1500 m. – Cieszymy się, że mogliśmy tu wystartować i pokazać się z jak najlepszej strony. Czuję wielką radość, że mimo obostrzeń udało się przeprowadzić starty. Gratulują organizatorom świetnej organizacji – mówił Szymon Pałka. Warto dodać, że Trzy medale zdobył także Marcin Bachanek, który jest Stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Złota drużyna

Ale złote medale za indywidualne zwycięstwa to nie jedyne trofeum, jakie łyżwiarze przywiozą na Pomorze. Reprezentacja Stoczniowca Gdańsk wygrała bieg drużynowy na 8 okrążeń. Stoczniowcy zajęli  również drugie miejsce w sprincie drużynowym.

 

Fot. Paweł Skraba

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.