Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
Więcej pociągów to bezpieczniejsza podróż. A w Dzień Dziecka, 1 czerwca dzieci pojadą za darmo!

Więcej pociągów to bezpieczniejsza podróż. A w Dzień Dziecka, 1 czerwca dzieci pojadą za darmo!

Fot. Aleksander Olszak

Już w najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Będzie więcej połączeń do Słupska. Na tory wyjedzie też nocny pociąg SKM. A z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi pojadą pociągami za darmo.

 

Przywrócenie kursowania pociągów jest związane ze wzrostem frekwencji w pociągach.

 

Nocnym przez Trójmiasto

Zmiany zostaną wprowadzone w nadchodzący weekend. – Dla mieszkańców Trójmiasta, którzy kończą pracę w późno nocnych godzinach, zdecydowaliśmy się uruchomić nocny skład Szybkiej Kolei Miejskiej łączący Gdańsk z Wejherowem – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. Pociąg wyjedzie ze stacji Gdańsk Śródmieście o godz. 2.03 i będzie kursować codziennie. – Przed podróżą proszę jednak o sprawdzenie rozkładu jazdy. Pociąg chcemy uruchomić jak najszybciej, od soboty, ale ze względów technicznych, pierwszy kurs może się odbyć dopiero 3 czerwca – dodaje.  Dodatkowo, relacja pociągu 96489, dotąd kursującego z Gdańska Śródmieścia do Gdyni Cisowej, zostanie wydłużona do Wejherowa.

 

Więcej do Słupska

Dodatkowa para pociągów połączy Gdynię ze Słupskiem. – Obserwujemy większe potoki pasażerskie w porannym szczycie komunikacyjnym. W związku z tym, uruchamiamy dodatkowe poranne połączenie ze Słupska (godz. 5.35)  do Gdyni Głównej (7.22). Pociąg będzie kursować od poniedziałku do soboty – informuje dyrektor Manikowski. Pierwszy kurs już 1 czerwca 2020 r. Dodatkowo, w piątki i niedziele uruchomiony zostanie wieczorny skład z Gdyni do Słupska, który wyjedzie ze stacji początkowej o 22.13.

 

Promocja na Dzień Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogli podróżować pociągami SKM i PolRegio bezpłatnie. – Oferta obowiązywać będzie we wszystkich pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz PolRegio na terenie całego województwa pomorskiego – informuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Oferta obowiązywać będzie przez cały dzień 1 czerwca. – Zachęcam całe rodziny, aby poznawały nasze województwo. Pamiętajmy o dystansie społecznym i obowiązku noszenia w pociągach maseczek i zwiedzajmy Kaszuby czy Kociewie. To naprawdę piękne miejsca – dodaje marszałek.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.