Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/03/zaruski_9.jpg Młodzież płynie na żaglowcu

Weź udział w konkursie i wygraj wyjątkowy, 16-dniowy rejs po Bałtyku latem

Fot. mat. prasowe Gdański Ośrodek Sportu.

Młodzież od 15. roku życia i studenci mają okazję wziąć udział w międzynarodowych regatach The Tall Ship Races w lipcu 2021 roku. W ramach Gdańskiej Szkoły pod Żaglami na pokładzie jachtu Generał Zaruski znajdzie się dla nich 20 miejsc. By popłynąć, trzeba przygotować pracę konkursową.

Organizatorem Gdańskiej Szkoły pod Żaglami jest Gdański Ośrodek Sportu.

Żeglarska przygoda na Bałtyku

Gdańska Szkoła pod Żaglami zabierze 20 uczniów i studentów w 16-dniowy rejs po Bałtyku w lipcu. Będą to dwa wyścigi w ramach The Tall Ship Races: z Tallina (Estonia) do stolicy Wysp Alandzkich Mariehamn (Finlandia) i stamtąd najdłuższy finałowy etap do Szczecina. Będzie to niepowtarzalna okazja, by w doborowym towarzystwie zdobywać żeglarskie szlify. Załoga Generała Zaruskiego zapewni młodzieży niezbędną wiedzę żeglarską, nauczy obsługi takielunku, postaw nawigacji i meteorologii oraz opowie o morskich tradycjach i obyczajach. Nie zabraknie także atrakcji turystycznych. Najciekawszą będzie stolica Alandów, nazywana mekką żeglarstwa za sprawą legendarnego statku-muzeum Pommern, swego czasu jednego z najszybszych żaglowców transportowych świata.

Mapa rejsu

Mapa rejsu żaglowca Generał Zaruski. Oprac. Gdański Ośrodek Sportu.

Rejs wystartuje w sobotę 17 lipca 2021 roku w Tallinie. Rozpocznie się od przygotowań rejsowych, niezbędnych szkoleń oraz zwiedzania miasta. Wyprawa zakończy się 1 sierpnia 2021 roku w Szczecinie, skąd młodzież wróci do swoich domów, ale już nie na pokładzie żaglowca, ponieważ Generał Zaruski popłynie ze Szczecina w kolejny rejs z nową załogą szkolną.

Jak zdobyć miejsce na jachcie?

Gdańska Szkoła pod Żaglami na zgłoszenia czeka do 18 kwietnia 2021 roku. Ma być to list motywacyjny na jedną stronę A4. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych portów, prezentacja multimedialna z wybranej tematyki, zabawa integracyjna itp.).

Więcej informacji i regulamin dostępne są na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Formularz rejestracyjny odstępny jest pod linkiem: http://bit.ly/Gdanska_Szkola_Pod_Zaglami_Konkurs.


Organizator informuje, że z uwagi na niepewną w dalszym ciągu sytuację związaną z pandemią koronawirusa i obostrzenia sanitarne, należy liczyć się z ewentualnością różnych decyzji organizatora regat, które mogą wpłynąć na przebieg imprezy lub nawet jej odwołanie. Należy mieć także na uwadze fakt, iż w związku z przepisami sanitarnymi w państwach/portach goszczących uczestników zlotu, wymagane mogą być od uczestników zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.