Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/02/260379875_4810239445665204_5203568560751540097_n.jpg Weź udział w feriach z IKM i stwórz miasto przyszłości

Weź udział w feriach z IKM i stwórz miasto przyszłości

Fot. źródło: Facebook
08.02.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
08.02.2022

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty przybliżające tematykę wyzwań zmieniającego się świata. Dla wypoczywających na feriach uczniów przygotowano spacery na świeżym powietrzu, warsztaty urbanistyczne z kreatywnego projektowania oraz tworzenia gry karcianej od podstaw.

Ferie w województwie pomorskim rozpoczną się 12 i potrwają do 25 lutego 2022 r.

Spacery po mieście

Podczas spacerów najmłodsi uczestnicy zapoznają się z tematyką Gdańska. IKM proponuje udział w trzech spacerach, o określonej tematyce, innej na każdym spotkaniu. Wszystkie spacery odbywają się na głównym mieście i wzbogacone są o warsztaty powiązane z zabawą.

Warsztaty urbanistyczne

Wspólne projektowanie miasta przyszłości, pozwoli uczestnikom omówić wyzwania, zagrożenia oraz potencjał Gdańska przyszłości. Na podstawie zebranych informacji stworzą makiety miasta przyszłości korzystając z przygotowanych materiałów i własnej kreatywności. Dzięki warsztatom każdy uczestnik będzie miał szansę zrozumieć, jaki wpływ na przyszłość mają podjęte decyzje.

Gra karciana

Ostatnia propozycja to zajęcia z tworzenia gry karcianej od podstaw. Uczestnicy stworzą ją w oparciu o grę Miasto przyszłości, której celem jest stawianie gracza przed rzeczywistymi dylematami w procesie rozwoju miasta przyszłości. Uczestnicy poznają mechanizmy gier typu shift cards, card drafting, deckbulding i nauczą się ich stosować we własnym projekcie. Najważniejszym wyzwaniem dla uczestników będzie opracowanie o rozwiniętej mechanice i złożonym temacie.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.