Placówka zajmuje 7. miejsce na 39 oddziałów w rankingu Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych. To ogromne osiągnięcie, gdyż wskaźnik śmiertelności szpitalnej w wejherowskim oddziale jest prawie trzykrotnie niższy od statystycznie przewidywanego.

Krajowi liderzy zabiegów

Kardiochirurdzy z Wejherowa wykonują najwięcej w kraju zabiegów wieńcowych metodą małoinwazyjną na bijącym sercu (bypassów). Ośrodek jest też liderem w Polsce w zakresie przezskórnej implantacji zastawki aortalnej TAVI z dostępu podobojczykowego. Operacje zastawki aortalnej przeprowadzane są praktycznie w 100 proc. z małych bocznych cięć, co znacznie przyspiesza proces gojenia i minimalizuje ryzyko powikłań pooperacyjnych.
Ponadto placówka, zajmuje trzecie miejsce w kraju w wykonywaniu skomplikowanych operacji małoinwazyjnych zastawki mitralnej i trójdzielnej, z dużym naciskiem na metody naprawcze, które pozwalają uniknąć wszczepiania sztucznych protez.

– To zdecydowany sukces całego zespołu Oddziału Kardiochirurgii – podkreśla ordynator dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz. – To wynik wspólnej pracy wszystkich pracowników, gdzie zaangażowanie każdego z nich jest tak samo ważne. Stanowimy zespół i chcemy to robić. Chcemy dalej się rozwijać, wprowadzać nowe metody i doskonalić techniki operacyjne. Naszym celem jest dalsze rozwijanie technik kardiochirurgii małoinwazyjnej – wyjaśnia ordynator oddziału.

Dzięki nowoczesnemu podejściu do kardiochirurgii i nieustannemu dążeniu do doskonalenia technik operacyjnych, pacjenci mogą liczyć na szybki powrót do zdrowia.