Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/12/william-shakespeare-g443a28e79_1920.jpg Wehikuł czasu. Warsztaty dla młodzieży w Szekspirowskim już od 6 grudnia

Wehikuł czasu. Warsztaty dla młodzieży w Szekspirowskim już od 6 grudnia

William Szekspir. Fot. Pixabay.com
02.12.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
02.12.2021

Masz od 12 do 15 lat? Chcesz podróżować w czasie? W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie to możliwe. Dla młodzieży odbędą się warsztaty, podczas których wspólnie odkryją tajemnice czasów Szekspira.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r.

Jak słowem walczyć z hejtem?

Tematem pierwszych zajęć będzie hejt. Uczestnicy warsztatów zastanowią się, jak w czasach Szekspira funkcjonowało to, co dziś nazywamy hejtem. I jak bohaterowie jego dramatów bronili się przed krzywdzącymi wyzwiskami oraz komentarzami. Wciąż prawdziwe jest powiedzenie, że: „czasy się zmieniają, ale ludzie się nie zmieniają”. Słowo zawsze potrafiło ranić. U Szekspira można poszukać na to bardzo ciekawej rady. Dlatego uczestnicy zajęć skupia się na zabawnych, twórczych, kreatywnych odzywkach, ripostach i replikach. Zobaczą, jakie obelgi wykrzykują do siebie szekspirowscy bohaterowie, gdy puszczają im nerwy. Nastolatkowie wspólnie poszukają takich odzywek, które pomogą rozładować nieprzyjemną sytuację. Ponadto, poznają cięte riposty na obelgi z epoki elżbietańskiej i dowiedzą się, w jaki sposób słowa mogą stać się sprzymierzeńcami.

O cyklu warsztatów

Chcesz dowiedzieć się, jak naprawdę żyło się w czasach Szekspira? Co jedzono, jak się ubierano? Jak bawili się ludzie w Waszym wieku? W jaki sposób można było kogoś poderwać i jak wyglądały potańcówki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas cyklu warsztatów, pokazujących, że życie przed Internetem było nie tylko możliwe, ale ciekawe i barwne. Każde zajęcia poświęcone będą innemu zagadnieniu sprzed ponad 400 lat, przeniosą w inną sferę życia codziennego i tego, czym interesowała się ówczesna młodzież.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.