Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3013b6fc-960e-47d4-ab57-77009e573a34.jpg Sztuka ulicy, jazzowy jazgot, kino i koncert. Zabawa z ulic Montrealu przeniesiona do Gdyni

Sztuka ulicy, jazzowy jazgot, kino i koncert. Zabawa z ulic Montrealu przeniesiona do Gdyni

Seeme, Kasia Makowiecka

Kanada Block Party to dwudniowa impreza towarzysząca wystawie czasowej o kanadyjskiej Polonii, którą do połowy grudnia 2017 r. można oglądać w Muzeum Emigracji.

 

Warsztaty, przestrzenna interwencja artystyczna, jazzowy jazgot z Montrealu, koncert Semee i kanadyjskie kino w październikowy weekend party zawitają do Gdyni. Block parties to spotkania w ulicznym klimacie, pełne dobrej muzyki, spotkań z artystami, sztuką i jedzeniem. Stały się one szczególnie popularne w latach 80. XX w. i do dziś towarzyszą festiwalom sztuki ulicznej w Kanadzie. Pod dachem Muzeum, 7 i 8 października będzie można poczuć klimat ulicy Montrealu – pełną rozwieszonych światełek i girland nad głowami przechodniów.

 

Atrakcje dla całych rodzin

Całe rodziny będą miały okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez kolektyw artystyczny FabLab z Gdyni, na których odwołamy się do tradycji i kultury Kanady (malowanie drewnianych kolczyków z przyrodą występującą w Kanadzie), jak i wykorzystamy współczesne zdobycze techniki (druki listków klonowych na drukarce 3D). Warsztaty będą przeplatane występami artystycznymi muzyków. Prezentacje odbędą się w interaktywnej formie – muzealny gość będzie mógł spotkać saksofonistę np. wchodząc do windy. Podczas jedzenia potraw z grilla, z dodatkiem syropu klonowego, będzie można obejrzeć krótki performance Teatru Tańca na tle morza. Tancerze przelotnie, niczym artyści uliczni, wyrwą naszych gości z codziennej rutyny w świat sztuki.

 

Kino tematów społecznych

W sali kinowej odbędą się spotkania skoncentrowane wokół tematów społecznych, w tym spotkanie z projektem „Czerwona kanapa”, w wyniku którego powstał film, w którym Kanadyjczycy z całego kraju, w tym Polacy mieszkający w Kanadzie, opowiadają, czym dla nich jest Kanada w 150-lecie urodzin.

 

Muzyka, sztuka uliczna i food trucki

Nie zabraknie atrakcji w przestrzeni pirsu zlokalizowanego przed muzeum – tam każdego dnia odnajdziemy food trucki, sztukę uliczną – artystów malujących kredą duże formy na chodniku oraz strefę relaksu. Każdy dzień będzie mieć swój ekscytujący finał – w sobotę, o godz. 19 zakończymy dzień wieczornym pokazem kina w Dworcu Morskim, na którym obejrzymy dokument znanej kanadyjskiej artystki Sarah Polley, „Historie rodzinne” . Drugiego dnia, również o godz. 19, odbędzie się koncert Semee, czyli Kasi Makowieckiej.

 

150-lecie proklamowania powstania konfederacji Kanady

W roku 2017 Kanada świętuje 150 urodziny – powstanie konfederacji Kanady proklamowano 1 lipca 1867 roku. Z tej okazji działania programowe Muzeum zostały skoncentrowane wokół tematu historii Kanady i Polaków w Kanadzie. Kanada Block Party towarzyszy wystawie czasowej „Polacy w kanadyjskiej mozaice. 150 lat historii”, przygotowanej we współpracy z Ambasadą Kanady w Polsce.

 

 

Kanada Block Party – przenosimy zabawę z ulic Montrealu prosto do Dworca Morskiego

  • 7-8 października 2017 r., sobota-niedziela, godz. 10-18
  • Muzeum Emigracji
  • ul. Morska 1
  • Gdynia
  • wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

 

Program

7 października 2017 r., sobota

wewnątrz muzeum:
godz. 12-18
– targ artystyczny
godz. 13, 15 i 16.30 – jazzowy jazgot, czyli jazz na żywo
godz. 13.30, 15.30 i 17 – pokazy taneczne „The Unlimited”
godz. 19 – kino w Dworcu Morskim – „Historie rodzinne” (reż. Sarah Polley)
godz. 12-18 – warsztaty artystyczne
                   druk 3D i przypinki z liśćmi klonu
                   warsztaty art string
                   warsztaty block print
                   godz. 12-14 – kolczyki DIY
godz. 16-17.30 – „Czerwona kanapa przez Kanadę” – spotkanie z autorką projektu redcouchtour.ca (sala kinowa)

teren przed muzeum:

  • strefa relaksu i foodtrucki 
  • wielkoformatowe malunki kredą

 

8 października 2017 r., niedziela

wewnątrz muzeum:
godz. 12-18
– targ artystyczny
godz. 13, 15 i 16.30 – jazzowy jazgot, czyli jazz na żywo
godz. 13.30, 15.30 i 17 – pokazy taneczne „The Unlimited”
godz. 19 – kino w Dworcu Morskim – koncert Seeme, czyli Kasi Makowieckiej
godz. 12-18 – Warsztaty artystyczne
                   druk 3D i przypinki z liśćmi klonu
                   warsztaty art string
                   warsztaty block print
                   godz. 12-16 – kolczyki DIY
godz. 12-13.30 – poranek filmowy dla dzieci – animowany serial kanadyjsko-francuski „Bali” (sala kinowa, II p.)

teren przed muzeum:

  • strefa relaksu i foodtrucki 
  • wielkoformatowe malunki kredą

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.