Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/02/piano-3957650_1280.jpg Warsztaty rodzinnego muzykowania. Bajka o brzydkim kaczątku

Warsztaty rodzinnego muzykowania. Bajka o brzydkim kaczątku

Fot. Pixabay.com
22.02.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
22.02.2024

Polska Filharmonia Bałtycka z myślą o uczniach zaprasza warsztaty rodzinnego muzykowania, które odbędą się niedzielę, 25 lutego 2024 r. Motywem spotkania będzie bajka o „Brzydkim kaczątku”, które okazało się pięknym łabędziem.

Wydarzenie trwa ok. 60 min. o godz. 9.15 dla dzieci do 4..ż, a od godz. 11.30 – w wieku 5-10 lat.

Brzydkie kaczątko jest piękne

To przejmująca historia brzydkiego kaczątka, które okazało się piękniejsze, niż wszyscy dokoła myśleli. Bajka ta wybrzmi najlepiej przy miękkich dźwiękach wydobytych z wiolonczeli, dzięki której uczestnicy spotkania dowiedzą się o wielu różnych uczuciach i emocjach: smutku, radości, dumie, miłości i pokorze. Czy uda dostrzec w brzydkim kaczątku pięknego białego łabędzia? Warto dodać, że uczestnicy spotkania stworzą własne małe wiolonczele.

O projekcie

Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowano dla rodzin z dziećmi. Czego można się spodziewać? Podczas każdego spotkania dzieci będą: umuzykalnianie poprzez grę na instrumentach, śpiewanie i taniec. Ponadto, będzie bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna oraz warsztaty plastyczne. Chodzi o to, aby mali melomani możliwie jak najszybciej mieli możliwość naturalnego kontaktu z muzyką, muzykami, instrumentami i ich brzmieniem, a także, aby w filharmonii czuli się jak u siebie. Muzyka ma bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Chodzi o to, aby zachęcać rodziny do tego, aby muzykowanie było obecne w każdym domu, a rodzicom zasugerować mnóstwo muzycznych aktywności z dziećmi na co dzień.

O prowadzącej

Dorota Pawlus odpowiada za kierownictwo artystyczne, scenariusze, teksty bajek i pomysły plastyczne realizowane podczas każdego spotkania. Jest flecistką, muzykiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od 2006 r., a także certyfikowanym trenerem metody Pomelody – Power of Melody. Zajmuje się edukacją muzyczną i artystyczną dzieci i młodzieży. Idea wychowania przez sztukę jest jej szczególnie bliska.

Warsztaty rodzinnego muzykowania. Bajka o brzydkim kaczątku

  • 25 lutego 2024 r., niedziela, godz. 9.15 i 11.30
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Sala Koncertowa
  • Bilety: 24 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.