Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/student-g5ec30db81_1920.jpg Warsztaty i webinary dla Pomorzanek. Przed nami „Marzec na obcasach”

Warsztaty i webinary dla Pomorzanek. Przed nami „Marzec na obcasach”

Fot. Pixabay.com
23.02.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
23.02.2023

Przed nami kolejna edycja dobrze znanej Pomorzankom akcji Marzec na obcasach. Przez cały miesiąc organizowane będą bezpłatne warsztaty i webinary dla pań z całego województwa. To okazja do podniesienia swoich kwalifikacji lub nowej ścieżki kariery. Udział w nich jest oczywiście bezpłatny.

Akcja organizowana jest już po raz 10.

Marzec na obcasach

Już od 10 lat, w marcu Wojewódzki Urząd Pracy wraz z powiatowymi urzędami pracy z całego województwa pomorskiego, organizuje akcję Marzec na obcasach. To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie dedykowane paniom. W jego ramach odbywają się liczne warsztaty, spotkania czy webinary. A wszystko to, aby pomóc kobietom odnaleźć się na rynku pracy, uzyskać nowe kwalifikacje czy zrobić pierwszy krok w kierunku znalezienia najlepszej ścieżki kariery.

– Zapraszam mieszkanki Pomorza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i skorzystania z atrakcyjnej oferty. Jestem przekonany, że każda z pań znajdzie dla siebie coś interesującego i inspirującego. Zachęcam do uczestnictwa i zdobywania nowych doświadczeń – zaprasza Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło Kobieta na fali możliwości.  To podkreślenie, że kobiety mają w sobie siłę, która, przy odpowiednim wzmocnieniu, pozwala im skutecznie wykorzystać posiadany potencjał do rozwoju i nabywania umiejętności. A co przygotował WUP w 2023 r.?

Co wybrać?

Tegoroczna edycja akcji ma zwrócić uwagę Pomorzanek na rozwój szeroko pojętych umiejętności.

– Będziemy popularyzować m.in. poradnictwo zawodowe oraz ideę uczenia się przez całe życie, motywować i inspirować do działania – wyjaśnia Izabela Jezierska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Nie sposób jest opisać wszystkich planowanych wydarzeń, a będzie ich bardzo wiele. W planie są warsztaty i spotkania. Panie będą mogły zweryfikować swoje CV, dowiedzieć się więcej o procesach rekrutacyjnych czy poznać możliwości pozyskania funduszu europejskich na prowadzenie własnego biznesu.

– Wiele kobiet potrzebuje wsparcia w sferze psychologicznej, dlatego przygotowaliśmy zajęcia dotyczące budowania własnej wartości, rozwijania pewności siebie. Będziemy także mówić o kształtowaniu własnego wizerunku i promocji zdrowego stylu życia – zaznacza Katarzyna Biełuszko, kierownik Wydziału Rozwoju Umiejętności i Kariery WUP.

Doradcy EURES przedstawią ofertę pracy stałej i sezonowej oraz stażów w innych krajach UE. Spotkania będą odbywać się stacjonarnie i on-line.

– Mamy nadzieję, że poprzez udział w tak zróżnicowanych tematycznie zajęciach, kobiety znajdą najlepszą dla siebie receptę na spełnienie się w różnych sferach życia i różnych rolach, np. takich jak: pracownik, pracodawca, przedsiębiorca, społecznik czy w elastycznym połączeniu tych ról – dodaje Jezierska.

Szczegółowy program akcji Marzec na obcasach można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.