Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/09/DSC04471.jpg Warsztaty dla dzieci. Fot. materiał prasowy BGSW

Warsztaty fotograficzne, ceramiczne i rzeźbiarskie dla dzieci i dorosłych. Zajęcia będą w Słupsku i Ustce

Fot. materiał prasowy
07.09.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
07.09.2021

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza w do udziału w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Będą to zajęcia w pracowniach, warsztaty dla dzieci oraz propozycje dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli.

Część zajęć odbywa się w Ustce w Centrum Aktywności Twórczej, a część w słupskiej Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów.
Uwaga! Galeria zastrzega sobie jednak wszelkie zmiany wynikające z obostrzeń podyktowanych aktualną sytuacją pandemiczną.

Fotografia, rzeźba i ceramika

W usteckim Centrum Aktywności Twórczej dla młodzieży i dorosłych przygotowano cykliczne zajęcia w dwóch pracowniach. W pracowni fotograficzno-filmowej będzie nauka rejestracji i tworzenia obrazu tzn.: fotografia cyfrowa, analogowa, film, podcast, collage, animacja i gif itd. Natomiast pracownia rzeźby i ceramiki zaprasza zainteresowanych, którzy chcą zapoznać się z tego typu metodami prac. W ramach zajęć będzie m.in. na: ręczne budowanie unikatowych form użytkowych i dekoracyjnych, studium rzeźbiarskie, rzeźbę ceramiczną, tworzenie gipsowych form do odlewania masy lejnej, metody zdobienia. Nowością są warsztaty na kole garncarskim.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w kilku grupach. Udział w nich to wydatek 30 zł miesięcznie, a koszt 1 h pracy na kole garncarskim to 10 zł. Zapisy u prowadzących, kontakty podane są na stronie galerii w zakładce edukacja – pracownie lub na fanpage’u BGSW.

Poznaj historię swojej okolicy

Z myślą o dorosłych od września powracają Historyczne czwartki. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w słupskiej Galerii Kameralnej Tomasz Częścik – moderator słupskich spotkań wraz z gośćmi specjalnymi, a w każdy ostatni czwartek miesiąca Marcin Barnowski w CAT w Ustce przybliżają różne zagadnienia historyczne naszego regionu. Warto, aby uczestnicy spotkań przynosili ze sobą pamiątki pamiątek, które mogłyby się okazać cenne i wartościowe dla danych tematów spotkań. Wstęp na spotkania jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Podwórko sztuki

Dla dzieci mieszkających w okolicach Galerii Kameralnej (Partyzantów 31 a) w Słupsku przygotowano comiesięczne warsztaty pod hasłem Podwórko sztuki. Uczestnicy mają okazję poznania różnych technik, mediów i narzędzi wykorzystywanych przez artystów. Tematykę poszczególnych spotkań dyktuje otaczająca rzeczywistość. Na warsztatach poruszane są tematy uniwersalne, bliskie każdemu człowiekowi – temu małemu, ale także dorosłemu. To możliwość  spojrzenia „oczami dziecka” i wypowiedzenia się na różne zagadnienia, tematy i problemy. Forma warsztatów skłania do własnej, niczym nieograniczonej aktywności, daje możliwość wyrażania siebie. Zajęcia odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 11.00. Zapisów można dokonać u prowadzącej pod nr tel. 515 089 698.

Lekcje dla grup zorganizowanych

Galeria zaprasza też szkoły i przedszkola do udziału w zajęciach nawiązujących do aktualnych wystaw dla grup zorganizowanych. Towarzyszące ekspozycjom spotkania rozwijają ich poszczególne wątki i problemy, pomagają w przełamywaniu stereotypowego myślenia o sztuce współczesnej i ułatwiają z nią kontakt. Zapisów na lekcje w galeriach można dokonywać u prowadzącej, szczegóły kontaktu również podane są na stronie. Udział w lekcjach jest bezpłatny.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.