Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Waglewski, Fisz i Emade. Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Waglewski, Fisz i Emade. Koncert w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Waglewski, Fisz i Emade

Pierwszy wspólny występ, a jednocześnie pierwszy od trzech lat klubowy koncert zespołu odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w piątek, 5 stycznia 2018 r.

 

Waglewski, Fisz i Emade wydali wspólnie dwie płyty. Pierwszą była „Męska muzyka”, drugą jest, utrzymująca się wciąż na szczytach list przebojów, „Matka, Syn, Bóg”. Jak podkreśla Wojciech Waglewski to najbardziej osobisty, najgłębszy i najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko, czego do tej pory dokonali.

 

Rock, blues, country i folk

Album „Matka, Syn, Bóg”, z której materiał będzie można usłyszeć podczas koncertu, powstawał w 2013 r. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in.: Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe. W skład krążka wchodzi 13 utworów skręcających w stronę rocka, ale nie brakuje też bluesa, country i folku.

Wojciech Waglewski tak mówi o płycie: „Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty, będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade. W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko, czego dokonaliśmy do tej pory”.

 

Koncert zespołu Waglewski, Fisz, Emade

  • 5 stycznia 2018 r., godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski
 

Waglewski, Fish emade_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.