Gospodarka
W Sopocie zrobisz zakupy na EkoRynku. Otwarcie w sobotę

W Sopocie zrobisz zakupy na EkoRynku. Otwarcie w sobotę

Fot. Shelley Pauls / unsplash.com
26.03.2021
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
26.03.2021

Od 27 marca w każdą sobotę na Sopockim Rynku przy ul. Polnej będzie można zrobić ekologiczne zakupy. Na targowisku nie zabraknie warzyw, owoców, pieczywa, mięsa, wędlin, a także ryb oraz gotowych dań „na wynos”. Wszystko pochodzić będzie z przyjaznej środowisku produkcji.

Sopocki Rynek działa przy ul. Polnej 8/10 w godz. 7.00-14.00.

Ekologiczne zakupy i wsparcie dla polskich producentów

Już od godz. 7.00 w najbliższą sobotę polscy wystawcy będą czekać na wszystkich miłośników naturalnych wyrobów. Co tydzień na targowisku będzie można kupić m.in.: warzywa, owoce, pieczywo, mięso, wędliny oraz nadmorski przysmak, czyli ryby. Będzie też okazja, by zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki oraz nabyć ekologiczne zabawki dla dzieci.

– Zdrowych produktów od rodzimych producentów poszukuje coraz więcej konsumentów – mówi Tomasz Ramczyk, prezes Zarządu Foodram Gdynia, organizator EkoRynku. – Im wszystkim proponujemy targ, który powstał z miłości do zdrowia i natury. Udział w wydarzeniu weźmie wielu wystawców, sprzedawców oraz gastronomów, dlatego myślę, że każdemu uda się znaleźć coś dla siebie – dodaje prezes Tomasz Ramczyk.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również przestrzeni dla tych, którzy uwielbiają dobrze zjeść, ale niekoniecznie czują się mistrzami w kuchni. Restauratorzy przygotowują dla nich specjalną ofertę potraw w sprzedaży na wynos. EkoRynek to dodatkowe wsparcie polskiej gospodarki w tym trudnym okresie. – Wybierając bioprodukty nie tylko dbamy o zdrowie, ale również o naszą planetę – mówi wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. – Żywność ekologiczna, którą będą oferować wystawcy, powstaje z naturalnych składników najwyższej jakości, a sposób ich wytwarzania sprzyja ochronie środowiska – podkreśla.

Sopocki EkoRynek będzie działał w każdą kolejną sobotę. Start 27 marca 2021 roku.

element dekoracyjny

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.