Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Termomodernizacja
W gminie Żukowo będzie tanie i ekologiczne ogrzewanie. Projekt termomodernizacji budynków dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego

W gminie Żukowo będzie tanie i ekologiczne ogrzewanie. Projekt termomodernizacji budynków dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego

Podpisanie umowy na termomodernizację szkół w gminie Żukowo

Inwestycje będą realizowane w Chwaszczynie, Pępowie, Leźnie i Skrzeszewie. W tych miejscowościach ogrzewanie będzie tańsze a powietrze czystsze.

 

Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Ryszard Świlski 22 czerwca 2017 r.  podpisali z burmistrzem Żukowa umowę na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków szkolnych w gminie Żukowo. Projekt dofinansowany został z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Ekologiczne ciepło w szkołach

Prace realizowane będą w czterech szkołach w gminie Żukowo. Zostanie w nich wykonane kompleksowe docieplenie ścian wraz z fundamentami oraz dachem. Budynki zyskają nowe okna i drzwi.  Zmodernizowana zostanie instalacja grzewcza oraz zamontowane będą ekologiczne źródła ciepła. Dzięki przeprowadzonym pracom zmniejszy się zużycie energii, ogrzewanie budynków będzie tańsze oraz bardziej ekologiczne. Zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla, dzięki czemu mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.  Projekt ma być zrealizowany do końca roku.

 

Ile to będzie kosztować?

Wartość podpisanej umowy wynosi ponad 6 milionów zł. Z tego prawie 2,5 mln zł pochodzi z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Kompleksowa termomodernizacja na Pomorzu

To już kolejna umowa samorządu województwa z pomorskimi samorządowcami. Do tej pory projekty termomodernizacji zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji w takich miejscowościach, jak: Stegna, Somonino, Pszczółki, Hel, Cedry Wielkie, Smołdzino, Szarłata, Gdynia, Władysławowo, Gdańsk czy Jastarnia.  

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.