Gospodarka
W Gdańsku swój oddział otworzy białoruska firma IT. W inwestycji pomogła Come2Pomerania

W Gdańsku swój oddział otworzy białoruska firma IT. W inwestycji pomogła Come2Pomerania.

Fot. mat. Invest in Pomerania
11.06.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.06.2021

Pochodząca z Białorusi firma Agente, która zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań programistycznych otworzy swoje przedstawicielstwo w Gdańsku. Wybór Pomorza, jako miejsca prowadzenia działalności to efekt działań lokalnej inicjatywy Come2Pomerania, stworzonej stworzyła Invest in Pomerania.

Białoruska firma swoje centrum ma w Mińsku. Dysponuje także biurami w Nowym Jorku.

IT z Białorusi

Pochodząca z Mińska firma Agente zajmuje się tworzeniem oprogramowania typu full-stack. Zajmuje się również tworzeniem aplikacji mobilnych. Czemu Białorusini zdecydowali się na Pomorze?

– Głównym czynnikiem, który zaważył o wyborze Gdańska był fakt, ze jest tu silny sektor IT, i łatwy dostęp do bardzo wykwalifikowanych pracowników – mówi Oleg Romeyko, CEO Agente.

Nie bez znaczenia była również duża ilość uczelni technicznych oraz bardzo dobre połączenia komunikacyjne z Europą.

Come2Pomerania

W przyciągnięciu inwestycji na Pomorze duży wkład miała inicjatywa Invest in Pomerania oraz jej inicjatywa Come2Pomerania.

– Dzięki programowi Come2Pomerania mogliśmy zaoferować szeroki zakres wsparcia dedykowany firmom relokującym się na Pomorze zza wschodniej granicy – wyjaśnia Bartosz Wojtasiak, project manager w Invest in Pomerania.

Projekt Come2Pomerania to baza wiedzy dla firm startupów, i specjalistów branży IT zainteresowanych przeniesieniem swojej działalności na Pomorze. Inicjatywa pomogła już trzem firmom, a ponad 10 kolejnych jest w trakcje procesu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.