Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/newborn-1399193_1280.jpg Uwaga, rodzice wcześniaków. Te warsztaty są dla was

Uwaga, rodzice wcześniaków. Te warsztaty są dla was

Fot. Pixabay.com
15.11.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
15.11.2023

W Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku 23 listopada 2023 r. odbędą się warsztaty. W ich trakcie będzie mowa m.in. o problemach w opiece nad wcześniakami. Liczba miejsc ograniczona, zapisy obowiązują do 20 listopada. Udział jest bezpłatny.

Zapisy mailowe pod adresem jzolnowska@copernicus.gda.pl. W zgłoszenie należy podać, czy będzie się uczestniczyć we wszystkich zajęciach, czy w wybranym panelu.

Gdzie i o czym?

W sali konferencyjnej Oddziału ginekologii szpitala na Zaspie w czwartek 23 listopada, w ciągu pięciu godzin, rodzice i najbliżsi będą mogli uzyskać niezbędną wiedzę dotyczącą noworodków urodzonych przedwcześnie. Podczas pierwszego panelu, w godz. 13.00-14.30, fizjoterapeutka Alicja Parszewska opowie o tym, jak wspierać rozwój wcześniaka. Po krótkiej przerwie (14.40-16.10) psycholog Kinga Pietrakowska przedstawi, jakie wyzwania emocjonalne mogą pojawić się podczas opieki nad wcześniakiem. Na zakończenie (16.20-17.50) warsztatów odbędzie się prelekcja położnej Joanny Żołnowskiej. Certyfikowana doradczyni powie o laktacji i związanych z nią problemach, które mogą wystąpić. Chodzi m.in. o to, jak ją rozbudzić i utrzymać.

Jak informuje rzeczniczka spółki Copernicus Katarzyna Brożek: „zajęcia będą miała interaktywny charakter”. Oznacza to, że po każdym panelu będzie można zadawać pytania.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.