Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/06/video-conference-5162927_1920-1.jpg Uwaga pracodawco! Dowiedz się, jak zdobyć pieniądze na szkolenia dla pracowników

Uwaga pracodawco! Dowiedz się, jak zdobyć pieniądze na szkolenia dla pracowników

Fot. Pixabay.com
10.06.2021
D K
D
K
10.06.2021

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku oraz powiatowe urzędy pracy z Pomorza organizują specjalne spotkania on-line dla pracodawców. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zdobyć wsparcie na prowadzoną działalność. Na pierwszy ogień idą fundusze szkoleniowe.

Nowy cykl spotkań odbywa się pod hasłem Urzędy pracy wspierają pomorskich pracodawców.

Co ważnego dla pracodawców?

Spotkania kierowane są do wszystkich pracodawców z województwa pomorskiego, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o usługach pomorskich urzędów pracy, z których mogą skorzystać. W ciągu roku zaplanowano cztery spotkania, podczas których omówione zostaną główne kierunki wsparcia. Pierwsze z nich odbędzie się już 16 czerwca. Będzie poświęcone możliwościom, jakie daje Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Chodzi o dofinansowanie działań, które wzmacniają kompetencje pracowników oraz pozyskanie wykwalifikowanej kadry we współpracy z powiatowymi urzędami pracy. Kolejne, które odbędą się jesienią, będą dotyczyły usług PUP-ów na rzecz zatrudniania cudzoziemców, a także działań PUP-ów i WUP w Gdańsku w zakresie pośrednictwa i poradnictwa zawodowego. Omawianymi zagadnieniami będą też: prace interwencyjne, staże, refundowanie wyposażenia miejsc pracy i bony zatrudnieniowe.

Jak będą wyglądały spotkania?

Spotkania będą odbywały się na platformie Zoom. W ich trakcie pracodawcy zapoznają się z możliwościami, jakie dają usługi oferowane pracodawcom przez publiczne służby zatrudnienia. Zostaną one przedstawione w przystępny sposób. Będzie możliwość zadawania pytań. Po szkoleniach będą dyżury specjalistów z powiatowych urzędów pracy.

Pierwsze spotkanie – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – wsparcie dla pracowników i pracodawców; szkolenia osób bezrobotnych na potrzeby pracodawców – 16 czerwca 2021 r., środa, godz.10.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca 2021 r. pod adresem e-mail: spotkania@wup.gdansk.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona oraz nazwiska uczestników, nazwy firm oraz miejscowości, w której ma ona siedzibę. Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają link do wydarzenia oraz program. Informacje na temat cyklu spotkań będą dostępne na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

=

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.