Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/IMG_0812-scaled.jpg Ustka. Jak wygląda nowe Centrum Opieki Długoterminowej? [ZDJĘCIA]

Ustka. Jak wygląda nowe Centrum Opieki Długoterminowej? [ZDJĘCIA]

Otwarcie Centrum Opieki Długoterminowej w Ustce. Fot. materiał prasowy szpitala w Słupsku
06.05.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
06.05.2022

W 24 salach chorych jest 55 łóżek. W usteckim centrum utworzono m.in: gabinet lekarski, salę spotkań z odwiedzającym i pokój dzienny. W Centrum Opieki Długoterminowej są też sala gimnastyczna i gabinet terapii zajęciowej. Inwestycja kosztowała ponad 3,6 mln zł.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanych budynków, które odbyło się 6 maja 2022 r., wzięła m.in. udział członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Czym jest Centrum Opieki Długoterminowej?

Dzięki przebudowie parteru budynków B i D zlokalizowanych w Ustce powstało Centrum Opieki Długoterminowej. To część Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Są w nim 24 sale chorych, w tym: 16 dwułóżkowych, jedna trzyłóżkowa, pięć jednołóżkowych z łazienką, jedna dwułóżkowa z łazienką i jedna jednołóżkowa. W sumie, dla pacjentów przygotowano 55 łóżek. Na terenie oddziału utworzono też m.in. gabinet lekarski (diagnostyczno-zabiegowy), dyżurkę pielęgniarską, salę spotkań z odwiedzającym i pokój dzienny. Ponadto, jest sześć łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz łazienki dla personelu oraz osób odwiedzających. W centrum jest też sala gimnastyczna oraz gabinet terapii zajęciowej. Roboty budowlane zakończono w grudniu 2021 r.

Koszt prac i wyposażenia?

Inwestycja kosztowała prawie 3,6 mln zł, w tym ponad 3,3 mln zł wyniosły roboty budowlane, a prawie 280 tys. wyposażenie, np.: łóżka, materace, szafki przyłóżkowe i meble.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.