Budowa luksusowych jachtów to specjalność stoczni Sunreef Yachts z Gdańska. Powstaje tam jednak wyjątkowa w skali świata jednostka. To 43 metrowy katamaran. Wyróżnia go nie tylko specjalna konstrukcja kadłuba, ale również ekologiczne innowacje.
Sunreef 43M Eco oferuje luksusowe zakwaterowanie dla 12 gości.
Konstrukcja, jakiej jeszcze nie było
Jak informują władze spółki Sunreef Yachts, zakończyła się jednorazowa infuzja kompozytowego kadłuba. Pełne uformowanie kadłuba planowane jest do końca 2024 r.
– Osiągnęliśmy ważny etap budowy prawdziwie przełomowego jachtu. Skala projektu infuzji kadłuba jest wyjątkowa w branży i podkreśla naszą pionierską rolę w kształtowaniu przyszłości energooszczędnego jachtingu – podkreśla Francis Lapp,
prezes Sunreef Yachts. Jednostka będzie liczyć 43 metry długości oraz prawie 16 metrów szerokości. Czym jeszcze wyróżnia się katamaran? Na kadłubie znajdzie się ponad 120 mkw zintegrowanych paneli słonecznych, a łącznie na całym jachcie 250 mkw. Połączenie tej technologii z napędem elektrycznym pozwala na nowo zdefiniować doświadczenie rejsu, czyniąc go czystszym, bardziej odpowiedzialnym i energooszczędnym.
– Cieszę się, że takie wyjątkowe jednostki powstają na Pomorzu. A Sunreef Yachts to światowa elita, jeśli chodzi o budowę luksusowych jachtów. To pokazuje, że gospodarka morska jest nasza bardzo silną marką. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych innowacyjnych projektach pomorskich przedsiębiorców – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Oprócz awangardowej technologii fotowoltaicznej, Sunreef 43M Eco będzie wyposażony w system hydrogeneratorów. System ten zapewni stały dopływ czystej energii podczas żeglugi, gwarantując bezemisyjny rejs.
Bogate wyposażenie
Technologia, to nie wszystko, co sprawia o wyjątkowości jednostki. Na jego pokładzie podróżować będzie mogło do 12 osób. Na rufie zlokalizowana będzie przestrzeń wypoczynkowa. Po opuszczeniu platformy rufowej i otwarciu dwóch rozkładanych platform bocznych, goście mogą korzystać z unikalnej przestrzeni do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Garaż pod kokpitem rufowym pomieści dwa duże skutery wodne, stację tankowania oraz ich system wodowania.