Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d29f8601-ec49-4f06-9c33-2db775c21226.jpg Unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Wystawa prac Luisy Spiny w Ustce

Unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Wystawa prac Luisy Spiny w Ustce

Może i plaża

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż wystawy Rozmowy nad brzegiem Luisy Spiny. Wydarzenie zrealizowane w ramach rezydencji artystycznej odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 23 listopada 2017 r. Wstęp – wolny.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 28 listopada 2017 r. 

Ekspozycja Luisy Spiny jest oparta na dokumentacji wykonanej podczas warsztatów, które stały się również inspiracją do wykonania prac przez artystkę. Na plaży w Ustce, 25 listopada 2017 r. odbędą się również w kolejne Rozmowy nad brzegiem.

 

Podróż w głąb wyobraźni

Podczas artystycznej rezydencji w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku Luisa Spina pracowała nad projektem „Rozmowy nad brzegiem”. Podczas warsztatów artystycznych wraz z udziałem społeczności lokalnej dwumiasta Słupsk-Ustka, starała się stworzyć unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Warsztaty umożliwiające swoistego rodzaju dialog pomiędzy obserwatorem a miejscem obserwacji oraz pomiędzy uczestnikami warsztatów. Artystka razem z zaproszonymi do udziału mieszkańcami wyruszyła w podróż w głąb wyobraźni za horyzont, aby odkryć nieznane jej pokłady.
 

O artystce 

Luisa Spina urodziła się we Włoszech. Od dziesięciu lat mieszka w Londynie, gdzie zajmuje się rzeźbą społeczną zarówno w sferze praktycznej, jak i edukacyjnej. Początkiem działalności były role teatralne, które artystka zaczęła odgrywać 15 lat temu. W 2011 r.ukończyła studia artystyczne w Londyńskiej Central Saint Martins. W pracy rzeźbiarskiej podejmuje ważne zagadnienia socjopolityczne. W 2013 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku rzeźby społecznej, uzupełniając je o szereg kursów w dziedzinie filozofii dziecięcej i terapii artystycznej. W 2016 r. dołączyła do szeregów Royal Society of Arts za projekt Small Gatherings for Big Thoughts, w którym spożywanie posiłku stało się katalizatorem do dialogu o różnicach kulturowych. Ostatnie cztery lata to okres, w którym artystka zajmuje się opracowywaniem różnych strategii angażowania społeczeństwa do działań stymulujących dialog, wymianę myśli i refleksję.

Rozmowy nad brzegiem Luisy Spiny – wystawa

  • 23 listopada 2017 r., czwartek, godz. 18.00 – wernisaż
  • wystawa czynna do 28 listopada 2017 r. w godz. 10.00-18.00
  • 25 listopada 2017 r., sobota, godz.11.00  – spotkanie – Rozmowy nad brzegiem 
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka

Zobacz: Facebook

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.