Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/medellin-2723845_1280.jpg Tworzysz murale? Weź udział w konkursie i wygraj 5 tys. złotych

Tworzysz murale? Weź udział w konkursie i wygraj 5 tys. złotych

Fot. Pixabay.com
24.11.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
24.11.2023

Szpitale Pomorskie ogłaszają konkurs na projekt muralu o tematyce onkologicznej. Dzieło powstanie na ścianie budynku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Propozycje można składać do 20 grudnia 2023 r.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Szpitali Pomorskich

Co, gdzie i jak?

Mural o tematyce onkologicznej ma powstać na elewacji budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1 w Gdyni na terenie Szpitala Morskiego im. PCK. Ma zostać wykonany na ścianie o wymiarach 5,71 m (wysokość) i 3,84 m (szerokość). Kompozycja muralu, ze względu na lokalizację, powinna być w ograniczonej gamie kolorystycznej lub monochromatyczna. Należy uwzględnić kontekst przestrzenny oraz dopasowanie kompozycji do architektury i miejsca. Mural ma być wykonany w II/III kwartale 2024 roku.

Przypomnijmy, że na terenie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni działa Gdyńskie Centrum Onkologii, w którym diagnozowanych i leczonych jest najwięcej pacjentów chorych na raka. Warto dodać, że konkurs ogłoszony jest w ostatnim kwartale roku, bo październik uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi, zaś listopad – miesiąc profilaktyki nowotworów męskich.

– Chcielibyśmy, by mural w swoim przekazie przełamywał tabu i stereotypy, a także zachęcał wszystkich do przeprowadzania regularnych badań. Ale wszystko zależy oczywiście od pomysłodawców projektów – mówi prezes Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda.

Kto?

Konkurs na projekt muralu skierowany jest do absolwentów liceów plastycznych, studentów wyższych uczelni plastycznych w Polsce oraz artystów tworzących murale. Prace mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Konkurs ma charakter jednoetapowy, ogólnopolski. Termin składania prac mija 20 grudnia 2023 r. Ogłoszenie wyników planowane jest na 30 stycznia 2024 r. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.