Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Twój nauczyciel jest pomysłowy, zaangażowany i po prostu dobry? Zgłoś go do konkursu! [NAUCZYCIEL POMORZA 2020]

Twój nauczyciel jest pomysłowy, zaangażowany i po prostu dobry? Zgłoś go do konkursu! [NAUCZYCIEL POMORZA 2020]

Fot. Aw Creative / unsplash.com

Można już zgłaszać kandydatów do piątej edycji konkursu Nauczyciel Pomorza. Poszukiwani są pedagodzy wyróżniający się zaangażowaniem, kreatywnością i niekonwencjonalnym podejściem do edukacji. Konkurs to także okazja, by nagrodzić wychowawców, którzy w wyjątkowy sposób wspierali uczniów w czasie epidemii i nauczania zdalnego.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2020 roku, a laureatów poznamy jesienią podczas uroczystości nadania tytułu Nauczyciel Pomorza. Do wygrania statuetka i nagrody finansowe dla najlepszych. Szczegółowe informacje dotyczące formalności na dole strony.

 

Nie tylko uczą, ale i wspierają

Do konkursu można zgłaszać nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju uczniów naszego regionu. Celem jest poznanie i wyróżnienie niezwykłych osobowości wybitnych pedagogów. Również tych, którzy w marcu 2020 roku z dnia na dzień stanęli przed ogromnym wyzwaniem, jakim było nauczanie zdalne.

– Stan epidemii postawił nauczycieli i uczniów wobec konieczności sprostania nowym wyzwaniom związanym ze zdalnym kształceniem, które wymaga od nich wielkiego zaangażowania oraz szybkiego przystosowania się do zmienionych, niemających precedensu w historii polskiej szkoły, warunków – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Pomorscy nauczyciele, przezwyciężając stres, podjęli się nowych zadań z zaangażowaniem i odpowiedzialnością, wdrażali „z marszu” nowe zdalne narzędzia pracy. Uważam, że w tym roku należy szczególnie docenić tych spośród nich, którzy w tym trudnym czasie troszczyli się o rozwój i kształcenie uczniów, dając im w tej trudnej sytuacji także wsparcie emocjonalne – podkreśla marszałek Struk.

Takich pedagogów jest w województwie pomorskim wielu. Często pracują w małych miejscowościach i znani są tylko w swoim środowisku lokalnym. Warto, by o ich sukcesach, nowatorskich metodach pedagogicznych i sposobach budowania więzi społecznych dowiedzieli się inni.

Konkurs Nauczyciel Pomorza organizowany jest po raz piąty z inicjatywy marszałka województwa pomorskiego. Kandydatów mogą zgłaszać dyrektorzy szkół i przedszkoli, rady rodziców, samorządy uczniowskie oraz organizacje pozarządowe, a także organy prowadzące. Spośród kandydatów komisja wybierze 10 nauczycieli, a pięcioro z nich ma szansę zostać laureatem konkursu. Jeden otrzyma tytuł Nauczyciela Pomorza i statuetkę, pozostali – wyróżnienia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach komisja może również rekomendować marszałkowi województwa pomorskiego kandydatów do otrzymania wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w określonym obszarze działalności edukacyjnej. Zarówno laureaci, jak i wyróżnieni otrzymują nagrody pieniężne.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do końca czerwca 2020 roku. Wniosek należy wypełnić on-line, a następnie wydrukować i przesłać na adres Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk. O przyjęciu zgłoszenia wniosku decyduje data stempla pocztowego. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w godz. 8.00-15.00 (od poniedziałku do piątku): tel.: 58 344 01 68 wew. 101 lub 106 oraz pod adresami e-mail: sekretariat@pbw.gda.pl i nauczyciel.pomorza@pbw.gda.pl.

Formularz i regulamin dostępne są na stronie Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

 

Czytaj też: Nauczycielem Pomorza 2019 został Robert Cyrta, pasjonat teatru i nauczyciel historii.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.