Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/circuit-board-gcec4acaf3_1920.jpg Tu będzie pracować nawet setka specjalistów. Polska firma IT cumuje w Gdyni

Tu będzie pracować nawet setka specjalistów. Polska firma IT cumuje w Gdyni

Fot. pixabay.com
10.09.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
10.09.2022

W gdyńskim parku biurowym swoje biuro otwiera polska firma z branży IT. Zatrudnienie znajdzie tu nawet setka specjalistów w branży IT. Będą pracować w dedykowanych dla nich przestrzeniach biurowych. Rekrutacja już trwa.

Future Processing, bo to ona inwestuje w Gdyni, to firma, która specjalizuje się w rozwoju oprogramowania dla klientów biznesowych.

IT to nasza specjalizacja

Pochodząca z Gliwic firma Future Processing to nie pierwsza firma branży IT, która inwestuje na Pomorzu.

– Wzmacnianie sektora IT w regionie to jeden z ważnych celów w rozwoju województwa pomorskiego jaki realizujemy m.in. w ramach samorządowej Inicjatywy Invest in Pomerania koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Inwestycje firm z tej branży to podnoszenie konkurencyjności gospodarki regionu w oparciu o nowoczesne technologie. – Szczególnie cieszy nas, że na Pomorzu inwestuje polski kapitał – dodaje marszałek.

A kim jest gliwicki pracodawca?

Firma z certyfikatem

Postpandemiczna organizacja pracy dla wielu przedsiębiorców to nowość. Future Processing stara się dopasować do nowych realiów rynku pracy.

– Nowe biuro zaprojektowaliśmy tak, by mogło być miejscem zarówno pracy, jak i odpoczynku. Zależało nam, żeby znalazła się tu przestrzeń do integracji, ale też do wyciszenia – opowiada Piotr Rybak, szef gdyńskiego oddziału. – Mamy tu spory open space z 20 ruchomymi zielonymi ściankami, które dają duże możliwości indywidualnej aranżacji, 6 sal konferencyjnych, 2 sale do spotkań online 1:1, chill room i game – dodaje

. Dzięki takiemu podejściu firma otrzymała w 2021 r. Certyfikat Kincentric Best Employers, przyznany w oparciu o anonimowe badanie pracowników (Happy Team). Warto dodać, że firma od 15 lat współpracuje z Microsoftem, a niemal połowa przychodów pochodzi od ponad 3-letnich klientów.

Kto ma szanse na pracę?

W gdyńskim biurze zatrudnienie znajdą przede wszystkim developerzy w technologiach Java, .Net, Node.JS, React i Angular, ale też inżynierowie jakości (testerzy) oraz inżynierowie DevOps czy CloudOps. Firma planuje zatrudnienie stu specjalistów w tych dziedzinach. Oferty pracy są na bieżąco publikowane na firmowych stronach internetowych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.