Wydarzenie odbędzie się w Zagrodzie nr 15. Zakup biletów w serwisie kupbilecik.pl. Istnieje możliwość zakupu biletu na każdy dzień osobno lub trzydniowego karnetu, który obejmuje wejście na teren festiwalu przez cały czas trwania wydarzenia.

Co będzie się działo?

Tegoroczna edycja to trzy dni świętowania z najznakomitszymi zespołami kultywującymi polską muzykę ludową w najczystszej postaci. Do tańca zagrają takie kapele, jak: Wowakin Trio, Tęgie Chłopy, Janusz Prusinowski czy Adam Strug. Oprócz koncertów i potańcówek będzie też można wziąć udział w panelu dyskusyjnym, warsztatach tańca ludowego z Piotrem Piszczatowskim oraz zajęciach śpiewu pieśni tradycyjnych z Pawłem Grochockim i Ewą Grochowską. W ramach warsztatów będzie: praca nad prawidłową techniką śpiewu otwartym głosem, naturalną emisją czy wykonawstwem i ekspresją polskich pieśni tradycyjnych. Nie zabraknie także przestrzeni dla najmłodszych. W ramach Etno Wioski Dziecięcej, która będzie festiwalowym azylem, przygotowanym w konwencji folkowego relaksu i etnoanimacji. Oprócz festiwalu odbędą się wydarzenia towarzyszące, czyli bieg po owalnicy Swołowska Mila oraz Etno rajd rowerowy przy współpracy ze stowarzyszeniem Szprycha.
Wydarzenie jest przestrzenią tętniącej energii folkloru, pełną różnych form sztuki oraz skupiającą miłośników polskiej kultury. Miejsce to zamieni się w wielobarwny tygiel tradycji poprzez ożywiające rytmy muzyki ludowej wraz z wystrojem i artystami. Celem eventu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Festiwal jest okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor i metodami jego przedstawiania na scenie.

Etnobaltica_plakat