Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/PSK-Motława-Wróblewo-Gmina-Suchy-Dąb-26.jpg Przystań we Wróblewie

Trzy nowe przystanie kajakowe na pomorskich rzekach czekają na wodniaków. Sprawdź gdzie

Przystań na Motławie we Wróblewie (gm. Suchy Dąb). Fot. Departament Infrastruktury UWMP

Kajakarze mogą już korzystać z kolejnych wygodnych miejsc do slipowania sprzętu wodnego, pomostów i terenów do odpoczynku czy biwakowania. Nowe przystanie powstały na Czarnej Wodzie w Jastrzębiej Górze i Ostrowie(gm. Władysławowo) oraz na Motławie we Wróblewie (gm. Suchy Dąb).

Inwestycje zrealizowano w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe, który jest współfinasowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Odkryj Czarną Wdę

Na szlaku Czarnej Wdy w Jastrzębiej Górze i Ostrowie powstała nowa infrastruktura kajakowa: schody, rynienki ułatwiające wodowanie kajaków i pomosty. Obok przystani stanęły też elementy małej architektury, dzięki czemu organizowanie spływów rzeką jest wygodniejsze. Chodzi m.in. o wiaty do odpoczynku, łatwostoły, toalety oraz stojaki na sprzęt wodny.

Nowa infrastruktura dla kajakarzy w Jastrzębiej Górze. Fot. Departament Infrastruktury UMWP.

Czarna Woda to rzeka idealna na spływy dla rodzin z dziećmi. Jej szlak jest łatwy i pozbawiony przeszkód, płynie głównie w podmokłej pradolinie Północnych Kaszub. Spływ Czarną Wodą można zakończyć w wyjątkowej scenerii – rzeka wpada bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, przecinając po drodze szeroką, piaszczystą plażę.

Czarna Woda w Ostrowie. Fot. Departament Infrastruktury UMWP.

Spływ Motławą z przystankiem we Wróblewie

Nowa infrastruktura dla wodniaków powstała także we Wróblewie na Motławie. Kajakarze mogą korzystać z pomostu, slipu, suszarek na kajaki oraz wygodnych miejsc odpoczynku. Wróblewo to dobry pomysł na przystanek w trakcie spływu Motławą z Gdańska i z powrotem. Rzeka charakteryzuje się prawie niewyczuwalnym nurtem, więc nawet płynięcie pod prąd nie sprawia trudności. Warto tu przypłynąć również ze względu na znajdujący się nad brzegiem rzeki Motławy obok przystani urokliwy kościołek szachulcowy. To jedna z najpiękniej położonych świątyń na żuławach.

Motława w okolicy Wróblewa. Fot. Departament Infrastruktury UMWP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.