Edukacja i sport
Kite Cup driven by Land Rover

Trzy dni sportowych emocji w Krynicy Morskiej. Puchar Polski i mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wing foilu

Wing foil. Fot. materiał prasowy organizatora
26.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.07.2021

Od już najbliższego piątku, czyli 30 lipca do niedzieli, 1 sierpnia po raz 16. będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Zawodnicy na wodach w okolicach Krynicy Morskiej będą ścigać się na hydro skrzydłach i tych wykonujących widowiskowe powietrzne ewolucje. Do wygrania nagrody rzeczowe o wartości 24 tys. zł i finansowe o wartości 10 tys. zł.

Będzie też można spotkać polskie gwiazdy próbujące swoich sił w tym sporcie: Annę Powierzę, Bartosza Obuchowicza, Dorotę Gardias i Sylwię Nowak.

Lista zawodników jeszcze otwarta

Od 30 lipca do 1 sierpnia na plaży przy wejściu numer 26 będzie można spotkać najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Do udziału będzie można zgłosić się również w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 30 lipca, w godzinach 8.00-9.30 w biurze zawodów na plaży. Zawody, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów, rozpoczną się o godz. 10.00. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Krynicy Morskiej rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24 tys. zł oraz nagrody finansowe o wartości 10 tys. zł.

Wspólnie chronimy Bałtyk

W Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko rywalizować między sobą, ale też pływać w słusznej sprawie. Każdy z nich otrzyma przed startem zegarek, który nie tylko kompleksowo monitoruje stan zdrowia użytkownika (m.in.: poziom saturacji krwi, tętno w czasie rzeczywistym), ale także mierzy liczbę, w tym przypadku, przepłyniętych kilometrów. Jeden kilometr to 3 zł, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.