Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/05/eff6a0ba00592f66-e1622102316461.jpg Trwa konkurs Grunt na medal. Do jego kolejnego etapu przeszły trzy tereny inwestycyjne z Pomorza

Trwa konkurs Grunt na medal. Do jego kolejnego etapu przeszły trzy tereny inwestycyjne z Pomorza

Teren inwestycyjny Nowe Centrum Tczewa. Mat. prasowy Invest in Pomerania
27.05.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
27.05.2021

Zakończyła się wstępna weryfikacja i ocena przed II etapem ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2021, organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Do dalszego udziału zakwalifikowano m.in. tereny inwestycyjne z Tczewa i Rumi.

W ramach konkursu promowane są tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje. Przygotowane oferty w istotny sposób wzbogaciły zasoby Generatora Ofert Inwestycyjnych PAIH, a co za tym idzie zwiększyły swoje szansę na pozyskanie przyszłych inwestorów.

Po wstępnej ocenie

Do pierwszego etapu tegorocznego konkursu Grunt na Medal zgłoszono 164 tereny inwestycyjne z całej Polski. Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji i ocenie tych zgłoszeń, do drugiego etapu zakwalifikowano łącznie 59 ofert. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, z każdego województwa wybrano działki, które uzyskały trzy najwyższe oceny. W przypadku naszego regionu są to tereny inwestycyjne Za dworcem w Tczewie i Nowe Centrum Tczewa oraz Rumia Invest Park.

– Na wysoką punktację terenów wpłynęła przede wszystkim ich korzystna lokalizacja oraz bardzo dobry dostęp do infrastruktury drogowej i technicznej. W przypadku Tczewa oba tereny położone są w centrum miasta, natomiast Rumia Invest Park znajduje się w bliskim sąsiedztwie portu w Gdyni, Obwodnicy Trójmiasta i drogi krajowej nr 6, lotniska w Gdańsku oraz bocznicy kolejowej Grupy PERN – mówi Ludwik Szakiel, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Co dalej?

W najbliższych miesiącach przeprowadzone zostaną audyty, których celem będzie wyłonienie 16 najlepszych terenów inwestycyjnych, a tym samym laureatów konkursu Grunt na Medal 2021. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 grudnia, natomiast wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi w trakcie specjalnie zorganizowanej konferencji. Ze względu ograniczenia wprowadzone w związku ze stanu epidemii na terenie kraju, konferencja może odbyć się w trybie on-line lub hybrydowym.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.