Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Trójmiejska komunikacja miejska gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transportowe atrakcje 26. finału

Trójmiejska komunikacja miejska gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Transportowe atrakcje 26. finału

Pamiątkowe bilety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Limitowana seria biletów, zabytkowy tabor i wspólne kwestowanie. Tak będzie w najbliższa niedzielę w Trójmieście

 

Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

 

Zabytkowym trolejbusem po Gdyni

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. funkcjonować będzie specjalna linia trolejbusowa 02. Z gdyńskiej zajezdni wyjadą dwa zabytkowe trolejbusy (ZiU oraz Skoda 9Tr), które przez cały dzień będą kursować pomiędzy Dworcem Głównym PKP a pętlą Sopot Reja. Zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach, a przejazd będzie bezpłatny.

 

Ogórkiem do Oliwy i dalej tramwajem

W Gdańsku funkcjonować będą dwie specjalne linie. Podobnie jak w Gdyni będą one bezpłatne. Autobusowa linia 26 kursować będzie z pętli Sopot Reja do pętli tramwajowej w Oliwie. Od godziny 11 do 18 chętni będą mogli przejechać się zabytkowym autobusem Jelcz „Ogórek”.  Na przystanku końcowym po krótkim oczekiwaniu, będzie można przesiąść się na historyczny tramwaj linii XXVI. Dwa zabytkowe pojazdy – Konstal 102Na oraz Ring zawiozą wszystkich chętnych przez Wrzeszcz i Śródmieście na Siedlce.

 

Gratka dla kolekcjonerów

W pojazdach oprócz tradycyjnego serduszka WOŚP, będzie można zdobyć specjalne pamiątkowe bilety przygotowane z okazji 2 finału Orkiestry. Będą je rozdawać członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego. Liczba biletów jest ograniczona. 

Rozkład jazdy linii specjalnych na stronie Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.