Pomoc w szczytnym celu.

Żonkilowy event

Sadzenie żonkilowych cebulek rozpocznie się w sobotę, 9 października o godz. 10.00 w ogrodzie przy Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6. Wydarzenie uświetni hymn Pól Nadziei, który wykona Paweł Orłowski. To młody gdański artysta, wokalista jazzowy i wielki przyjaciel Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.
W sobotniej uroczystości wezmą udział: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

O Polach Nadziei

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Pól Nadziei odbyła się w 1998 r. w Krakowie. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie chorych u kresu ich życia. Od 2003 r. Pola Nadziei organizowane są też w innych miastach w Polsce. Podczas poprzedniej edycji Pól Nadziei na Pomorzu udało się zebrać ponad 330 tys. zł na rzecz pomorskich hospicjów biorących udział w akcji. Obok wymiaru finansowego niezwykle istotny jest aspekt edukacyjny – pokazujący na czym polega praca zespołów hospicyjnych. Jest to liczna grupa osób, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, wolontariusze, duchowni i pracownicy administracyjni.

– Liczymy, że w 2022 roku podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się parada oraz sztafeta hospicyjna, podczas których zostanie przeprowadzona kwesta – mówi Paweł Ryta z Biuro Prasowe Fundacji Hospicyjnej.

Pola Nadziei to też znakomita szansa, by edukować na czym polega opieka hospicyjna, a także zachęcać do idei wolontariatu.