Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/10/FUNDACJA-HOSPICYJNA-POLA-NADZIEI-KWIECIEN-2021_0035.jpg To będzie jak strzał w 10. Zasadzą żonkile, które zakwitną na Pola Nadziei 2022

To będzie jak strzał w 10. Zasadzą żonkile, które zakwitną na Pola Nadziei 2022

Fot. materiał prasowy
08.10.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
08.10.2021

Pola Nadziei 2022 będą miały szczególny wymiar. Będzie to jubileuszowa 10. edycja wspólnych Pól Nadziei na Pomorzu, a finał odbędzie się 3 kwietnia przyszłego roku. Jednak już w najbliższą sobotę, 9 października w ogrodzie Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku odbędzie się sadzenie cebulek żonkili w taki sposób, aby po zakwitnięciu utworzyły one, ułożoną z kwiatów, liczbę 10.

Pomoc w szczytnym celu.

Żonkilowy event

Sadzenie żonkilowych cebulek rozpocznie się w sobotę, 9 października o godz. 10.00 w ogrodzie przy Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6. Wydarzenie uświetni hymn Pól Nadziei, który wykona Paweł Orłowski. To młody gdański artysta, wokalista jazzowy i wielki przyjaciel Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.
W sobotniej uroczystości wezmą udział: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

O Polach Nadziei

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Pól Nadziei odbyła się w 1998 r. w Krakowie. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na los osób nieuleczalnie chorych u kresu ich życia. Od 2003 r. Pola Nadziei organizowane są też w innych miastach w Polsce. Podczas poprzedniej edycji Pól Nadziei na Pomorzu udało się zebrać ponad 330 tys. zł na rzecz pomorskich hospicjów biorących udział w akcji. Obok wymiaru finansowego niezwykle istotny jest aspekt edukacyjny – pokazujący na czym polega praca zespołów hospicyjnych. Jest to liczna grupa osób, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, wolontariusze, duchowni i pracownicy administracyjni.

– Liczymy, że w 2022 roku podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się parada oraz sztafeta hospicyjna, podczas których zostanie przeprowadzona kwesta – mówi Paweł Ryta z Biuro Prasowe Fundacji Hospicyjnej.

Pola Nadziei to też znakomita szansa, by edukować na czym polega opieka hospicyjna, a także zachęcać do idei wolontariatu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.