Kultura
Takiej afery jeszcze nie było. Kryminalne spotkania tym razem online

Takiej afery jeszcze nie było. Kryminalne spotkania tym razem online

Fot. mat. WiMBP

Kolejna dziesiąta już odsłona Festiwalu Literatury Kryminalnej, organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 29 października 2020. Tym razem, w związku z pandemią wydarzenie odbędzie się w formule online.

Cały festiwal potrwa przez cały listopad.

Takiej afery jeszcze nie było

Afera Kryminalna to festiwal literatury kryminalnej, który od 2011 roku organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie odbędzie się w formie on line. – W tych covidowych czasach musieliśmy podjąć trudną decyzję i widząc, co się dzieje przenieśliśmy festiwal do internetu – mówi Marcin Dybuk, kierownik biura promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Ale format online nie znaczy, że program będzie uboższy niż zwykle. – Przygotowaliśmy rozmowy z mistrzami polskiego kryminału. Premiery planujemy w każdy poniedziałek i czwartek, przez cały miesiąc – dodaje.

Kryminalna śmietanka

Organizatorzy zaprosili do rozmów czołówkę polskich pisarzy kryminalnych. Pierwszym gościem będzie Mariusz Czubaj, z którym rozmawiać będzie Iwona Dębska. W kolejnych „odcinkach” posłuchać będzie można między innymi Magdy Stachuli, Olgi Rudnickiej czy Igora Brejdyganta. – W rozmowach postaramy się odpowiedzieć np. na pytania o to, skąd autorzy biorą pomysły na książki – dodaje Dybuk.

Wideo i podcasty

Pierwsza rozmowa już w czwartek 29 października 2020 r. Rozmowy będzie można obejrzeć na kanale YouTube Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Będą również dostępne podcasty na kanałach Chodzę do Biblioteki. Z kolei na stronie WiMBP będą dostępne teksty oraz zdjęcia. Będą także konkursy dla Czytelników. Organizatorzy razem z pisarzami przygotowali dziesiątki książek z autografami. Konkursy zaczną się jeszcze przed pierwszą premierą. Dlatego już teraz warto śledzić Facebooka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz festiwalu Afery Kryminalnej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.