Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c0403c08-e750-42ef-b5d6-00431842698a.jpg Tak rośnie Airport City Gdańsk. Wmurowanie kamienia węgielnego pod pierwszy biurowiec Alpha

Tak rośnie Airport City Gdańsk. Wmurowanie kamienia węgielnego pod pierwszy biurowiec Alpha

Wizualizacja biurowca Alpha w Airport City Gdańsk

Biurowiec Alpha będzie początkiem nowej dzielnicy Gdańska. W ramach Airport City Gdańsk planowana jest budowa siedmiu nowoczesnych biurowców, łączących funkcje usługowe, gastronomiczne czy hotelowe.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego odbyła się 29 czerwca 2020 r. Uczestniczyli w niej właściciele Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz przedstawiciele wykonawcy budowy.

 

Budujemy przyszłość

Budowa biurowca Alpha to początek realizacji Airport City Gdańsk. – To nasze marzenie o nowoczesnym i przyjaznym centrum biurowo-biznesowym na lotnisku. To także szansa na dywersyfikację naszych przychodów – zaznaczył Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. – Jak ważna to kwestia, pokazała epidemia koronawirusa, która wygasiła ruch lotniczy na całym świecie – dodał.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Alpha ACG. Fot. mat. pras.

 

Alpha, Bravo, Charlie…

ACG to nowoczesna inwestycja komercyjna na lotnisku. Składać się będzie z siedmiu biurowców: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Hotel. Nazwy biurowców są nawiązaniem do lotniczego alfabetu. Airport City, największa inwestycja biznesowa Trójmiasta w ostatnich latach, powstanie pomiędzy istniejącą ul. Słowackiego, biegnącą wzdłuż lotniska, a wiaduktem PKM, na którym mieści się przystanek PKM Port Lotniczy. Cały kompleks to ok. 120 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Sama Alpha to pierwszy z lotniczych biurowców. Będzie miał sześć pięter i dwie podziemne kondygnacje, a także prawie 200 miejsc parkingowych. W sumie to 8,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Do użytku zostanie oddany w 2021 roku. 

 

Akt erekcyjny i kamień węgielny

Wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod inwestycję podpisany został akt erekcyjny. Jego sygnatariuszami byli samorządowcy-właściciele Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, władze lotniska oraz wykonawcy prac. W imieniu samorządu województwa pomorskiego akt erekcyjny podpisał marszałek województwa Mieczysław Struk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.