Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/100046580_104798311253641_6966811135957794816_n.png Tak działa program Come2Pomerania. Swoje biura na Pomorzu otworzy kolejna firma z Białorusi

Tak działa program Come2Pomerania. Swoje biura na Pomorzu otworzy kolejna firma z Białorusi

Fot. facebook.com/carememobile
20.07.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
20.07.2021

Firma CareMe Tech to kolejny białoruski start-up technologiczny, który otworzy swoją siedzibę w Gdańsku. Firma zajmuje się mobilnymi aplikacjami z obszaru medycyny i ochrony zdrowia.

W ulokowaniu inwestycji w Gdańsku pomógł program Come2Pomerania.

Aplikacje medyczne

CareMe Tech to firma, która specjalizuje się w badaniach i rozwoju algorytmów umożliwiających prognozowanie i wczesne wykrywanie chorób układu krążenia.

– CareMe Tech robi coś niezwykle ważnego. Ich produkt będzie ratować życie i pomoże rodzinom osób szczególnie narażonych na choroby serca mniej niepokoić się o zdrowie swoich bliskich – mówi Paulina Śmigielska z Invest in Pomerania.

Aplikacja przygotowana przez firmę będzie stale monitorować stan zdrowia chorych. Będą oni stale informowani o nieprawidłowościach. Co ważne, informacje o tym będą mogły być stale przekazywane np. członkom rodziny czy lekarzom. Finalna aplikacja będzie dostępna dla użytkowników jesienią 2021 r.

Start-up z Białorusi

CareMe Tech jest młodą firmą, powstałą w czasie pandemii koronawirusa. W gdańskim biurze szanse na prace mają analitycy biznesowi, programiści czy testerzy. Warto dodać, że poszukiwani będą pracownicy na różnych poziomach zaawansowania, od studentów informatyki aż do ekspertów. Dlaczego Białorusini wybrali Gdańsk?

– Dużo pracy poświęciliśmy na wybranie najlepszej lokalizacji. W Gdańsku znaleźliśmy idealne warunki do rozwoju i atrakcyjne programy dla młodych firm z branży IT. Wybierając Trójmiasto mogliśmy także liczyć na wsparcie inicjatywy Invest in Pomerania – mówi Maksim, jeden z założycieli CareMe Tech.

Firma jest również zainteresowana współpracą z innymi inwestorami w regionie.

Come2Pomerania działa

W przyciągnięciu inwestycji na Pomorze duży wkład miały inicjatywy Invest in Pomerania oraz Come2Pomerania. Projekt Come2Pomerania to baza wiedzy dla firm, start-upów i specjalistów branży IT zainteresowanych przeniesieniem swojej działalności na Pomorze. Inicjatywa pomogła już trzem firmom, a ponad 10 kolejnych jest w trakcje procesu. Warto dodać, że CareMe Tech to już czwarta firma i jednocześnie druga z Białorusi, jaka założyła swoje biuro w naszym regionie. A kolejne 20 firm jest na etapie procesu relokacji na Pomorze.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.