Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/technology-3389904_1280.jpg Sztuczna inteligencja i przedsiębiorczość. Weź udział w Pomorskich Dniach Przedsiębiorczości

Sztuczna inteligencja i przedsiębiorczość. Weź udział w Pomorskich Dniach Przedsiębiorczości

Fot. pixabay.com
14.11.2023
Marta Wiloch (WUP) i redakcja

Marta Wiloch (WUP) i redakcja
AUTOR
Marta Wiloch (WUP) i redakcja

Marta Wiloch (WUP) i redakcja
14.11.2023

Od 13 do 17 listopada 2023 r., przez pięć dni w regionie odbywają się darmowe warsztaty, spotkania i konsultacje z doradcami zawodowymi w ramach Pomorskich Dni Przedsiębiorczości. Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie bezpłatny event online dla młodych o sztucznej inteligencji.

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości to wydarzenie kierowane do mieszkańców Pomorza, organizowane przez urzędy pracy. Uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych spotkań inspirujących do rozwoju i uczących świadomego planowania ścieżki zawodowej.

 Sztuczna inteligencja to przyszłość

Ważną częścią Pomorskich Dni Przedsiębiorczości jest organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku spotkanie dla uczniów szkół średnich oraz studentów – event Power 2 Work. Kierowane jest ono zwłaszcza do osób poszukujących pracy, przyszłych przedsiębiorców i tych, którzy już prowadza biznes oraz wszystkich zainteresowanych. W tym roku event Power 2 Work odbędzie się ono 17 listopada (online) na:

Temat spotkania to „Sztuczna inteligencja.  Nowe horyzonty zatrudnienia i przedsiębiorczości”.

– Będziemy rozmawiać o tym, czym właściwie jest sztuczna inteligencja i jak rewolucjonizuje nasze życie. Dowiemy się, jakie umiejętności i zawody będą poszukiwane w przyszłości, a także jak dbać o swój dobrostan w dynamicznie zmieniającym się świecie – mówi Katarzyna Biełuszko, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Gdańsku. – Zaprosiliśmy ekspertów z różnych środowisk, którzy pomogą nam spojrzeć na temat sztucznej inteligencji z wielu stron. Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy – dodaje.

Weź udział w spotkaniu, zainspiruj się do działania

Od 13 do 17 listopada w ramach Pomorskich Dni Przedsiębiorczości odbędą się także różnorodne zajęcia przygotowane przez powiatowe urzędy pracy. Podczas tych spotkań uczestnicy dowiedzą się m.in. jak założyć firmę i ją prowadzić, jak na branże oraz zawody wpływają nowe technologie. Ponadto zbadają swoje predyspozycje i talenty, poznają zasady przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Będą również mogli umówić się na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym.

Szczegółowe informacje na temat eventu, Pomorskich Dni Przedsiębiorczości i zajęć w powiatach znajdują się na stronie: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości organizowane są w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Koordynatorem przedsięwzięcia jest WUP w Gdańsku, a realizatorami są PUP.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.