Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Szpital zakaźny w Gdańsku otrzymał nowy sprzęt medyczny. Chodzi o kardiomonitor i defibrylator

Szpital zakaźny w Gdańsku otrzymał nowy sprzęt medyczny. Chodzi o kardiomonitor i defibrylator

Kardiomonitor i defibrylator

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, dzięki akcji polskiej firmy odzieżowej LPP, może już korzystać z dwóch nowych urządzeń.

 

Kardiomonitor kompaktowy i defibrylator z możliwością wykonania kardiowersji kupiono ze środków pochodzących ze sprzedaży kolekcji Eco Aware i Joyful marek Cropp oraz Reserved.

Odpowiedź na apel

LPP od początku epidemii podejmuje wiele inicjatyw na rzecz walki z  koronawirusem przekazując pomoc rzeczową i finansową ośrodkom ochrony zdrowia znajdującym się na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Jednym z nich jest Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, które od blisko czterech miesięcy pozostaje w stałej gotowości przyjmując osoby z podejrzeniem oraz zakażone koronawirusem. Placówka ta jest jedynym szpitalem w Trójmieście dedykowanym takim pacjentom.  –  Kiedy w połowie marca za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie w zakupie sprzętu medycznego i przede wszystkim środków ochrony osobistej, firma LPP była jedną z pierwszych, która odpowiedziała bardzo szybko na naszą prośbę – wyjaśniał Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. – Dzięki przekazanej nam w ostatnim czasie darowiźnie w wysokości 50 tys. zł mogliśmy kupić kardiomonitor oraz wysokospecjalistyczny defibrylator. Firma LPP dołączyła tym samym do grona Przyjaciół Szpitali Pomorskich, które nigdy nie zapomną o ich wspaniałym geście – dodał Zieleniewski.

 

Gdańska firma w czasie pandemii wspiera szpitale

Dzięki wsparciu LPP, do którego włączyły się należące do spółki marki Cropp i Reserved, przeznaczając 10 proc. wpływów ze sprzedaży produktów z  kolekcji Eco Aware oraz Joyful, możliwy był zakup niezbędnej aparatury nie tylko dla gdańskiej placówki. Z puli środków pozyskanych w ramach tej samej akcji skorzysta też Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Placówka otrzyma urządzenie do wspomagania kompresji klatki piersiowej wraz z całym osprzętem. –  Na pomoc dwóm trójmiejskim szpitalom do końca maja marki Cropp i Reserved przekazały ponad 100 tys. zł. Było to możliwe dzięki pozytywnej reakcji klientów na prowadzone przez nas akcje charytatywne – mówi Patrycja Zbytniewska, prezes Fundacji LPP. –  Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt pomoże w leczeniu pacjentów w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich czasie. Cieszymy się, że nasi klienci tak chętnie przyłączają się do tego typu akcji pomocowych –  wyjaśniała Zbytniewska.

Specjalna akcja charytatywna marek LPP dotyczyła również kolekcji Eco Aware Mohito, a 10 proc. wpływów z jej sprzedaży przeznaczono na potrzeby szpitali w Krakowie. Łączna kwota pomocy przeznaczonej dla wszystkich wspartych programem placówek w Polsce to ponad 200 tys. zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.