Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/koszulka-58BW.jpg 58. Bieg Westerplatte

Symboliczny Bieg Westerplatte. Zapisz się i wspomóż hospicjum

Fot. materiał prasowy Gdańskiego Ośrodka sportu
26.08.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.08.2020

Gdański Ośrodek Sportu, jak co roku, organizuje 58. Bieg Westerplatte, który odbędzie się 20 września 2020 r. W sportowym wydarzeniu chodzi o oddanie hołdu Bohaterom Westerplatte z 1939 r. Tym razem, będzie miał on wirtualną formułę.

Ponadto, obędzie się bieg o charakterze symbolicznym na rzecz Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku opiekującej się ponad 3 tys. terminalnie chorych dorosłych i dzieci, a także ich rodzinami oraz osobami przeżywającymi żałobę.

Wspomóż podopiecznych hospicjum

Do wylicytowania jest 75 wyjątkowych pakietów startowych. Cena wywoławcza wynosi 79 zł, a cały zebrany w ten sposób dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Osoby, które wylicytują pakiet, oprócz prawa udziału w starcie honorowym otrzymają również oficjalną koszulkę techniczną Biegu Westerplatte firmy Adrunaline, a także prezent od marki AA, numer startowy oraz pamiątkowy komin.

Link do licytacji pakietów https://bit.ly/aukcjadladutkiewicza. Zakończenie licytacji przewidziane jest w czwartek, 27 sierpnia o godz. 15.00.

Uczestnicy przebiegną dystans ok. 10 km, bez rywalizacji sportowej, ale w czasie nieprzekraczającym jednej godziny. Zabezpieczona i eskortowana przez Policję grupa wyruszy na trasę z Westerplatte i dobiegnie do mety usytuowanej na Targu Węglowym, zapisując się tym samym w historii imprezy oraz promując tegoroczne hasło Biegu: „Nigdy Więcej Wojny”.

Ponadto, trwają zapisy do wirtualnej odsłony 58. Biegu Westerplatte. Rejestracja

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.