Edukacja i sport
Wędrowny Teatr Małe Mi. Fot. materiał prasowy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Swołowo. Spotkania dla dzieci z rzemiosłem, teatrem i śpiewem w ten weekend

Wędrowny Teatr Małe Mi. Fot. materiał prasowy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
14.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
14.07.2021

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza najmłodszych na wakacyjne spotkanie w Dziecięcej zagrodzie w sobotę i niedzielę,17 i 18 lipca w godz. 11.00-17.00. W ramach przygotowanych atrakcji będą: edukacyjno-artystyczne spotkania z bajkami, rzemiosłem, teatrem, śpiewem i wiejskimi zabawami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tradycja jest ważna

Muzeum w Swołowie chce przywracać pamięć, tradycję i upowszechniać historię regionu. Dzieci, uczestnicząc w organizowanych zajęciach, poznają tradycje miejsca w otoczeniu autentycznych zabytków m.in. zagrody muzealnej nr 8 (Zagroda Albrechta). Od godz. 11.00 będą spotkania z tradycją. W ich ramach przygotowano warsztaty z dawnych rzemiosł. Będzie: filcowanie owczej wełny, ceramika, zabawkarstwo, haftowanie makatek oraz malarstwo na szkle. Ponadto, będzie etno plac zabaw, kiermasz rękodzieła i zabawek, a także produkty regionalne.

Spektakle i warsztaty aktorskie dla dzieci

W ramach Dziecięcej zagrody będą mądre bajki w wykonaniu Wędrownego Teatru Małe Mi. W sobotę o godz. 14.00 będzie spektakl „Igraszki z Dropsem”, a w niedzielę o godz. 14.00 – „Irra i Eana”. W przedstawieniach tych będzie wiele uniwersalnych, ludowych mądrości ukazanych przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni. Po spektaklach odbędą się warsztaty z aktorami.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.