Edukacja i sport
dzieci w strojach tancznych stoją w rzędzie z dyplomami i medalami

Świąteczny prezent dla najzdolniejszych uczniów z Pomorza. Otrzymali stypendia marszałka

Zrzut ekranu z gali stypendialnej on-line
23.12.2020
Natalia  Kłopotek-Główczewska
Natalia
Kłopotek-Główczewska
AUTOR
Natalia  Kłopotek-Główczewska
Natalia
Kłopotek-Główczewska
23.12.2020

Uroczyste wręczenia Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego dla najzdolniejszych uczniów pomorskich szkół odbyło się 23 grudnia 2020r. W tym roku przyznano aż 921 stypendiów o łącznej wartości 2 428 980 zł. Gala odbyła się w formie on-line.

Podczas gali wypowiadali się przedstawiciele wszystkich kategorii stypendialnych. Byli to m.in. uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza” w powiecie gdańskim  w ramach Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego w Pruszczu Gdańskim, którzy chcą przeznaczyć stypendium na realizację projektu „Historia i piękno zaklęte w rzeźbie”.

Wręczenie stypendiów

Co roku gala odbywała się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdzie każdy z nagrodzonych uczniów mógł wejść na proscenium i odebrać decyzję o przyznaniu stypendium osobiście z rąk marszałka. Tym razem, z powodu epidemii koronawirusa, uroczystość została przeniesiona do Internetu. – Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych osiągnięć – zwracał się do uczniów marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Mimo wielu ograniczeń wynikających ze zdalnego kształcenia, mimo bardzo skromnych możliwości korzystania z pozalekcyjnej i pozaszkolnej oferty edukacyjnej potrafiliście „zawalczyć” o swoją przyszłość. Dopóki było to możliwe – braliście udział w konkursach i olimpiadach, mobilizując się do nauki. Ten wysiłek przyniósł efekty, których potwierdzeniem są zarówno wysokie noty z egzaminów zewnętrznych, jak i najwyższe oceny na szkolnych świadectwach – zachwalał Struk.

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego trafią do:

  • laureatów i finalistów konkursów oraz olimpiad przedmiotowych,
  • uzdolnionych uczniów  w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych,
  • uczniów techników i szkół branżowych, którzy wykazali się osiągnięciami z zakresu przedmiotów zawodowych,
  • zespołów uczniowskich przygotowujących własne, uczniowskie projekty w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Zdolni z Pomorza”.

W tym roku przyznano aż  921 stypendiów o łącznej wartości 2 428 980 zł

Podziękowania i życzenia

Mieczysław Struk podziękował członkom Komisji Stypendialnej, którą tworzą między innymi przedstawiciele Sejmiku Województwa Pomorskiego, reprezentanci pomorskich uczelni, pracodawców, Pomorskiej Rady Oświatowej, a także Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku i Kuratorium Oświaty w Gdańsku za ich pracę przy przyznawaniu stypendiów. – Komisja musiała dokonać niezwykle trudnego wyboru, bowiem o status stypendysty w poszczególnych kategoriach ubiegało się niemal dwa tysiące uczniów z pomorskich szkół. Bardzo Państwu dziękuję za wykonaną pracę – mówił Struk.

Na koniec transmisji marszałek złożył uczniom życzenia świąteczne – Tradycyjnie już, jak to zwykle na gali stypendialnej czyniłem, chciałbym Państwu złożyć najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzę radości, pogody ducha bez względu na okoliczności i trudności, z którymi teraz się borykamy, spokoju, a przede wszystkim zdrowia. Wszystkiego dobrego – mówił.

Listy stypendystów:

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.