Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/wind-power-5434278_1920.jpg Świąteczne spotkanie branży offshore. Będzie merytorycznie i koleżeńsko

Świąteczne spotkanie branży offshore. Będzie merytorycznie i koleżeńsko

Fot. pixabay.com
22.11.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
22.11.2023

Pomorska Platforma Offshore zaprasza wszystkich sympatyków branży na wyjątkowe świąteczne spotkanie. Będzie to okazja do rozmów w eksperckim gronie, ale również do nawiązania kontaktów z przedstawicielami środowisk biznesowych, samorządowych czy naukowych. Rejestracja już trwa, a liczba miejsc jest ograniczona!

Spotkanie odbędzie się już 1 grudnia 2023 r. w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Spotkanie branży offshore

Grudniowe, świąteczne spotkanie Pomorskiej Platformy Offshore podzielone będzie na dwie części. Pierwsza, merytoryczna odbędzie się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

– Nasi prelegenci zaprezentują najnowsze raporty i informacje dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Szczególny nacisk położymy na perspektywę lokalną oraz na naturalną synergię offshore i wodoru, którą chcielibyśmy w kolejnych latach mocno rozwijać – mówi Karolina Lipińska, zastępczyni dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

Wśród prelegentów będą np. przedstawiciele Klastra Technologii Wodorowych, naukowcy z Polskiej Akademii nauk czy dyrektorzy firm związanych z energetyką.

– Chciałabym tez przypomnieć, że jako województwo pomorskie jesteśmy wyjątkowo uprzywilejowani naturalnym potencjałem i funkcjonującym ekosystemem współpracy i zaufania. Dodatkowo, jako Pomorska Platforma Offshore jesteśmy mocno zdeterminowani, aby dalej wspierać i rozwijać local content, co jest głównym celem działania naszej oddolnej inicjatywy – dodaje Lipińska.

Wystąpienia ekspertów to nie wszystko, co czeka na gości. Po dużej dawce wiedzy i merytorycznych dyskusji organizatorzy zapraszają na świąteczne spotkanie.

– W hotelu Almond, w mniej formalnej atmosferze odbędzie się sesja networkingowa. Jestem przekonana, że będzie to świetna okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale do nawiązanie zupełnie nowych kontaktów – zaprasza przedstawicielka UMWP.

A na koniec kilka ważnych informacji.

Informacje praktyczne

Spotkanie rozpocznie się 1 grudnia 2023 r. o godzinie 9.00. Część merytoryczna potrwa do 13.30. Sesja networkingowa przewidziana jest do godziny 17.30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Trzeba się jednak wcześniej zarejestrować na platformie Evenea. Liczba miejsc jest ograniczona, i wiele ich już nie zostało.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.