Sukces gdańskich łyżwiarek na Mistrzostwach Polski w short tracku

AUTOR
Aleksander
Olszak
19.10.2020

Sześć medali zdobyły zawodniczki Stoczniowca Gdańsk na rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze.

Pierwotnie mistrzostwa miały odbyć się wiosną, ale z związku z rozwojem epidemii koronawirusa zostały przełożone na październik.

Medale zawodników z Pomorza

Wśród medalistów białostockich mistrzostw są zarówno zawodnicy jak i zawodniczki. Kamila Stormowska wygrała super finał na dystansie 3000 metrów. Jednocześnie zapewniła sobie także tytuł wicemistrzyni kraju w wieloboju. Z kolei Nikola Mazur wywalczyła srebro na 500 metrów oraz brąz na 1000 metrów. W sztafetach mieszanej na 2000 metrów (Mazur, Stormowska, Adam Muchlado, Mateusz Dołkowski, Jakub Dołkowski) oraz kobiet na 3000 metrów (Mazur, Stormowska, Julia Krutysza, Marta Kotowska) sięgnęli po historyczne, bo po raz pierwszy, medale drużynowe. – Wchodzimy na inny zdecydowanie wyższy poziom w polskim short tracku. Cieszymy się ze zdobytych medali i rekordów – podkreśla trener Stoczniowca, Rafał Gryncer.

Bardzo ważne mistrzostwa

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w łyżwiarskim kalendarzu. –Te mistrzostwa były bardzo potrzebne. W tym sezonie, bowiem nie będzie wielu okazji by rywalizować na arenie międzynarodowej. Sezon całkowicie się rozsypał – mówił Konrad Niedźwiedziecki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Kolejnym ważnym etapem zmagań łyżwiarzy szybkich mają być planowane na styczeń 2021 r. Mistrzostwa Europy w Gdańsku.