Kultura
Uczestnicy akcji solidarności z Białorusią

Stop przemocy na Białorusi! W Gdyni będzie można zamanifestować swoje wsparcie

Akcja solidarności z Białorusią. Fot. Piotr Sawicki
12.09.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
12.09.2020

W niedzielę, 13 września 2020 r. w Gdyni zorganizowany zostanie wiec poparcia dla wolnej Białorusi. Będzie to pierwszy gdyński protest przeciwko brutalności reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Wiec „Stop przemocy wobec narodu Białorusi” rozpocznie się o godz. 15.00 przed żaglowcem Dar Pomorza na skwerze Kościuszki. Stamtąd jego uczestnicy przemaszerują aleją Jana Pawła II, przez park Rady Europy, ulicami Armii Krajowej i Świętojańską przed pomnik Ofiar Grudnia 1970 przy alei Piłsudskiego.

Performens, który ma zaskoczyć

– Niestety, nie mogę zdradzić wszystkiego. Otóż to będzie performens, który ma zaskoczyć – mówi Viktoria Hardzei z Białorusi, jedna z organizatorek akcji, która ma odbyć się w Gdyni. – Performens będzie wizualizacją przemocy i gwałtu nad białoruskim narodem. Posługując się rękoma OMON-u i propagandy Łukaszenka niszczy nadzieje i możliwości rozwoju. Nie mam jednak wątpliwości, że wolność́ i solidarność́ zwyciężą.

Organizatorki tego wydarzenia proszą o ubranie się na czarno i zapraszają wszystkich Białorusinów i Polaków, którym nie jest obojętna sprawa wolnej Białorusi.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.