Bez kategorii
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/słupsk-stażyści-—-kopia-2.jpg Monika Mosak oraz Jakub Gro, studenci, którzy ukończyli V rok studiów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Staż w słupskim szpitalu lepszy niż w londyńskiej klinice. Czego nauczą się w ciągu 120 godzin?

Monika Mosak oraz Jakub Grot, studenci, którzy ukończyli V rok studiów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Fot. materiał prasowy szpitala
24.08.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
24.08.2020

Dwoje studentów, którzy ukończyli V rok studiów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, wybrało Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku na miejsce stażu.

Studenci medycyny  biorą udział w programie dotyczącym Wysokiej Jakości Programów Stażowych dla Studentów w ramach projektu pn. Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Praktyczna nauka zawodu

Monika Mosak oraz Jakub Grot praktyki zawodowe odbywają od 30 lipca do 28 sierpnia na Oddziale Kardiologicznym (rehabilitacja kardiologiczna). – Szpital w Słupsku oraz Oddział Kardiologiczny okazał się dla nas bardzo dobrym wyborem – mówią Monika Mosak i Jakub Grot. Na oddziale są: odcinek zachowawczy, pracownie hemodynamiki, elektrofizjologii oraz echokardiografii, a także intensywny nadzór kardiologiczny. – Pozwala to na poszerzenie naszej wiedzy oraz na wykorzystanie tej zdobytej w toku studiów w całym zakresie kardiologii, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dostaliśmy możliwość rozwoju umiejętności praktycznych, które dodadzą nam pewności siebie i zaprocentują w dalszej edukacji, a także w pracy. Kadra lekarska chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni – dodają stażyści.

Dlaczego wybrali Słupsk?

Zgodnie z przepisami studenci sami wybierają miejsce odbywania stażu. Może to być mieście w Polsce lub w kraju europejskim (tylko UE/EOG). Monika i Jakub pierwotnie wybrali jako miejsce stażu szpital w Londynie. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała ich plany i nie mogli wyjechać za granicę. Dlatego też zdecydowali się na staż w słupskim szpitalu. Jak zaznaczają, na ich wybór miała wpływ bardzo dobra opinia o słupskim szpitalu. Ponadto, przedstawiciele słupskiego szpitala, podczas wizyty w Białymstoku w grudniu 2019 r. zaprezentowali ofertę zatrudnienia dla młodych lekarzy. Połączyli też przyjemne z pożytecznym, gdyż niedaleko znajduje się malownicza w czasie wakacyjnym Ustka, z czego oboje bardzo się cieszą.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.