Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/03/Politechnika-Gdanska.jpg Stacjonarnie i online. Ogólnopolskie Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej

Stacjonarnie i online. Ogólnopolskie Dni Otwarte Politechniki Gdańskiej

Gmach główny Politechniki Gdańskiej. Mat. prasowy PG
15.03.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
15.03.2022

Politechnika Gdańska zaprasza uczniów i nauczycieli na Ogólnopolskie Dni Otwarte, które odbędą się 21-22 marca 2022 r. Wydarzenie zaplanowano w formie spotkań stacjonarnych, wykładów i warsztatów na kampusie PG oraz spotkań w świecie wirtualnym.

[AKTUALIZACJA, 23.03.2022]

Na otwarciu Ogólnopolskich Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej obecny był Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

– Politechnika Gdańska to uczelnia, która poprzez swoją działalność naukowo-badawczą wnosi istotny wkład w rozwój gospodarczy całego kraju, a szczególnie w rozwój gospodarki pomorskiej. Jednocześnie każdego roku jej mury opuszcza klika tysięcy znakomicie wykształconych absolwentów, którzy dzięki swej Alma Mater zyskują szansę na atrakcyjne życie zawodowe. Warto w tym miejscu dodać, że absolwenci PG deklarują wolę współpracy przy budowie elektrowni jądrowej na Pomorzu. Liczę na tę współpracę – zaznaczył wicemarszałek Sarnowski.

*  *  *

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Co w programie?

W poniedziałek, 21 marca na dziedzińcu przed gmachem głównym powstanie Miasteczko PG, w którym wszystkie wydziały będą prezentowały swoją ofertę. Będzie to doskonała okazja, aby spotkać się z przedstawicielami m.in. Działu Kształcenia i Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej czy pracownikami Centrum Nowoczesnej Edukacji i Centrum Matematyki. Tutaj będą też czekali przedstawiciele Samorządu Studentów i Centrum Sportu Akademickiego.

Tego dnia uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA), gdzie swoją działalność zaprezentują studenci pasjonaci różnych aktywności.

– W ramach spotkań na wydziałach, zaplanowaliśmy dla uczniów i nauczycieli szereg propozycji, takich jak wycieczki, wykłady, spotkania, warsztaty i pokazy laboratoryjne, natomiast Samorząd Studentów przygotował politechniczną grę terenową – informuje Wanda Stompór z Działu Promocji PG

Niektóre wydarzenia będą transmitowane na kanale YouTube PG. Pierwszym z nich będzie oficjalne wręczenie gratulacji najlepszym liceom i technikom województwa pomorskiego według rankingu Perspektywy 2022.

– Następnie zaprosimy na krótkie i inspirujące wykłady poprowadzone przez przedstawicieli każdego z naszych wydziałów – dodaje Wanda Stompór.

We wtorek, 22 marca zorganizowane zostaną wirtualne spotkania, warsztaty i webinaria, których celem będzie przybliżenie oferty edukacyjnej poszczególnych wydziałów PG. Uczniowie będą mieli okazję zadać pytania dotyczące studiowania na interesujących kierunkach. Tego dnia zaplanowano również spotkania dla kandydatów z zagranicy, które będą prowadzone w języku angielskim. Na wydarzenia online obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://wirtualna.pg.edu.pl/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.