Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/poradnia_exif.jpg Srebrzysko. Nowe poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży już powstały

Srebrzysko. Nowe poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży już powstały

Budynek poradni. Fot. materiał prasowy szpitala
04.07.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.07.2022

W jednym z budynków Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku przeprowadzono remont. W efekcie powstały Poradnia zdrowia psychicznego i Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Inwestycja kosztowała prawie 2 mln zł.

W podsumowaniu inwestycji, które odbyło się 4 lipca 2022 r., wzięła udział m.in.: członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Co się zmieniło?

W dwukondygnacyjnym budynku nr 6 a po dawnej pralni znalazły się dwie poradnie. Jednia dla dorosłych, a druga dla nieletnich. Dzięki tej inwestycji poprawi się jakość udzielanych świadczeń i zwiększy się komfort pacjentów. Ze zmiany skorzysta też personel, który ma nowe i przestronne pomieszczenia do pracy. Jak wyglądają nowe poradnie? Na parterze znajdują się m.in.: gabinet zabiegowy, trzy gabinety lekarskie, sala terapeutyczna, sześć pokoi psychologów, pokój kierownika poradni i toalety. Ponadto, wydzielono przedsionek, hol i rejestrację z poczekalnią. W ramach prac budowlanych m.in.: wyburzono ściany, wymieniono kanały wentylacyjne i urządzenia klimatyzacyjne, instalację elektryczną i sanitarną.

–  To wielka radość, że możemy oddać do użytku zmodernizowaną przestrzeń przeznaczoną na potrzeby poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. –  Dzięki tej inwestycji wymiernie poprawiamy warunki udzielania świadczeń ambulatoryjnych w szpitalu. Poradnie to bardzo ważny element systemu opieki psychiatrycznej. Służą pacjentom zarówno po hospitalizacji, gdy po opuszczeniu szpitala jest potrzeba udzielenia dodatkowych konsultacji bądź przepisania leków, ale mają też ogromną rolę profilaktyczną, czyli ich celem jest przeciwdziałanie rozwojowi choroby oraz zapobiegnięcie potrzebie korzystania z opieki stacjonarnej – dodała Agnieszka Kapała-Sokalska.

Poradnie zostały też wyposażone w system sygnalizacji pożaru w oparciu o czujki dymowe z monitoringiem, meble oraz sprzęt medyczny.

Koszt inwestycji

Modernizacja budynku 6 a w szpitalu na potrzeby poradni zdrowia psychicznego była realizowana w latach 2021-2022. Kosztowała prawie 2 mln zł, z czego prawie całą kwotę przekazał samorząd województwa pomorskiego.
Warto podkreślić, że na realizację inwestycji, czyli modernizację oddziałów, dostosowanie szpitala na Srebrzysku do przepisów prawa oraz zakup wyposażenia w latach 2018-2023 samorząd województwa pomorskiego przeznaczył prawie 23,5 mln zł.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.