Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/01/1.jpg Pracownik szpitala z pompą infuzyjną

Sprzęt medyczny za 300 tys. trafił do Szpitali Pomorskich. To dar gdańskiego lotniska

Pracownik szpitala z pompą infuzyjną. Fot. Szpitale Pomorskie
12.01.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
12.01.2021

Ze środków Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy kupiono 60 pomp infuzyjnych, 15 zestawów składających się ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków. To kolejna pomoc pomorskiej firmy, na jaką mogą liczyć pacjenci.

Szpitale Pomorskie to podmiot leczniczy, w ramach którego funkcjonują: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni i Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Przekazują sprzęt i pieniądze

Od początku pandemii wiele firm i osób prywatnych odpowiedziało na apel medyków. Pomoc nadal płynie do podmiotów leczniczych na Pomorzu.

– Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali już od prawie roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych SARS CoV-2 – mówi prezes Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda. – Na początku marca 2020 r. za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzję o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół Szpitali Pomorskich dołączył teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt – tłumaczy Sobierańska-Grenda.

Sprzęt ułatwi leczenie

Dzięki funduszom z Portu Lotniczego Gdańsk na potrzeby Szpitali Pomorskich zakupiono 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych służących do dożylnego podawania leków pacjentom, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków jezdnych, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale.

– W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę – stwierdza prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski. – Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla Szpitali Pomorskich. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców – dodaje Tomasz Kloskowski.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.