Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/blood-gbb556740c_1920.jpg Sprawdź, czy nie jesteś nosicielem HIV, HCV lub kiły. Darmowe badania w słupskim szpitalu

Sprawdź, czy nie jesteś nosicielem HIV, HCV lub kiły. Darmowe badania w słupskim szpitalu

Fot. Pixabay.com
22.05.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
22.05.2023

W ramach Wiosennego Tygodnia Testowania w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku od 22 do 26 maja 2023 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych i anonimowych badań wykrywających HIV, kiłę i HCV.

Badania w tym tygodniu w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym wykonywane będą w godz. 15.30-18.30. Ostatni pacjent zostanie przyjęty na pół godziny przed zamknięciem punktu.

Bezpłatne i anonimowe

W PKD przy słupskim szpitalu będzie można sprawdzić, czy nie jest się nosicielem wirusa HIV, HCV lub kiły.  Warto podkreślić, że badania są anonimowe, bezpłatne, nieinwazyjne i nie wymagają skierowania. Ponadto, w punkcie będzie można porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy rzeczywiście wystąpiło ryzyko zakażenia i potrzebne jest badanie. Badania przeprowadzane są w gabinecie nr 108 w budynku H przy ul. Hubalczyków 1.

–  Przypominam, że poza Wiosennym Tygodniem Testowania punkt PKD działa w każdą środę, w godz. 15.30-18.30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9.00 -15.00 – wyjaśnia rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny HIV w słupskim szpitalu powstał dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.