Aktualności

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska w Tczewie

Spotkania z wybitnymi żeglarzami, projekcja filmu, wystawy, symulator żeglarski, a także Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, 17 stycznia, w godz. 11.00-20.00. Wśród uczestników będą, m. in. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła świat jachtem oraz Maciej Sodkiewicz - tczewianin, pomysłodawca i organizator wypraw arktycznych, który dotarł jachtem najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

II Gdański Zumbathon

Nie masz planów na weekend, chcesz aktywnie spędzić czas i pomóc. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Z-Dance i Love2Dance zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – trzygodzinny Maraton Zumba® Fitness, który odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej Gdańsku,13 grudnia 2014 r., w godz.17.00-20.00.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

3 dni regat, 3 gospodarzy po raz 3. – tak w wielkim skrócie przebiegać będzie Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015. Gospodarzami tego wydarzenia są Gdynia, Sopot i Gdańsk. W regatach, które odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej od 29 do 31 maja 2015 r., po raz pierwszy, wezmą udział jednostki 3. Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej RP. Wojskowe jachty szkoleniowe będą reprezentowały pomorskie miasta.

Uwolnij piłkę dla Luzina

Nakręć filmik i wesprzyj sportową akcję charytatywną w Luzinie. Uwolnij piłkę to akcja, której celem jest wsparcie klubu sportowego w Luzinie oraz promocja sportu.

Gdyńskie poruszenie z hokeistami

Ostatnia szansa na hokejowy trening, który odbędzie się na lodowisku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, 17 grudnia 2014 r., o godz. 18.00. Gospodarzami tego wydarzenia będą hokeiści z Gdyńskiego Klubu Hokejowego, a impreza odbywa się w ramach Stref Aktywności Gdyńskiego Poruszenia.

Finał dogtrekkingu

Finałowe zawody pomorskiego pucharu dogtrekkingu odbędą się w Gdańsku 6 grudnia 2014 r. Impreza ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w Sopocie

Lubisz ciepło, nigdy nie wejdziesz do lodowatej wody, ale chcesz zobaczyć jak zmagają się najodważniejsi. Koniecznie zobacz II Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym Sopot 2014, które odbędą się przy molo, 6 i 7 grudnia 2014 r. Weźmie w nich udział ponad 120 zawodników.

Nocny bieg na orientację w Gdańsku

Wszystkich miłośników posługiwania się kompasem i mapą Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza na nocny bieg na orientację, który wystartuje w Gdańsku, 3 grudnia 2014 r., o godz. 19.30. Bieg na orientację to pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy wyznaczonej w terenie punktami kontrolnymi.

Sportowe Mikołajki w Gdańsku

Wkrótce Mikołajki. Fundacja Sport na Zdrowie zaprasza wszystkie dzieci na zabawę, która odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, 6 grudnia 2014 r., godz. 11.00. Przyjedzie gość specjalny – św. Mikołaj wraz z elfami, a asystujące mu śnieżynki będą rozdawać słodkości. Organizatorzy zapewniają doskonałą zabawę i wiele niespodzianek.

Aktywne środy w Adventure Park

Cenisz aktywny wypoczynek , lubisz ćwiczyć, a kurz, błoto i spartańskie warunki nie zniechęcają Cię. Chcesz spędzić środowe popołudnie w miłym gronie, na świeżym powietrzu i odreagować stres. Koniecznie weź udział w spotkaniach w Adventure Park Gdynia Kolibki. Najbliższe treningi już 26 listopada 2014 r. oraz 10 grudnia 2014 r., godz. 18.00.

Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup

Chcesz zobaczyć rywalizację pełną sportowej pasji z udziałem najmłodszych piłkarzy. Przyjedź do Luzina, gdyż od 16 listopada 2014 r. rusza Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup. Ostatnie rozgrywki z tego cyklu odbędą się 1 marca 2015 r. W imprezie uczestniczyć będzie wiele zespołów z czterech województw północnej Polski.

Warsztaty taneczne w gdańskim Alternatorze

Chcesz nauczyć się tańczyć, poznać ciekawych ludzi, a może miło spędzić popołudnie? Każda forma aktywności jest ważna. Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na warsztaty taneczne, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17.00 – hula, a o 18.00 – flamenco, z kolei w środy o godz. 17.00 – zumba.