Aktualności

Mistrzostwa Polski w Footvolley 2015

Philipiak Footvolley Polish Open odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r. w Charzykowach. 10 lipca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Footvolley. Cztery najlepsze drużyny Mistrzostw Polski awansują do turnieju głównego. W tegorocznej imprezie udział wezmą zawodnicy z Brazylii, a także reprezentacje Holandii, Niemiec, Norwegii, Włoch, oraz Belgii.

Relacja z Pucharu Bałtyku w Żukowie

W ostatni weekend czerwca, w Żukowie, odbyły się kolejne zmagania O Puchar Bałtyku. Żukowska impreza była już piątą z cyklu, która odbyła się na dwóch dystansach 5 km i 10 km.

King Oscar MTB Maraton

W gminie Gniewino, w niedzielę, 16 sierpnia będzie prawdziwe święto miłośników ścigania się na rowerach górskich. Zawodnicy King Oscar MTB Maraton będą mieli do pokonania pętle blisko 23 km.

Pazur Gryfa

Niezmierzone lasy pełne wzgórz, dolin, jarów, polan, z bogactwem fauny i flory, wśród nich zabytki przyrody i historii z pomnikami, zapomnianymi cmentarzami, starymi kaplicami i kryptami, starożytnymi kurhanami, grodziskami i osadami, pełne zagadkowych pałaców, starych młynów i linii kolejowych, a wszystko to wśród pomorskich rzek – oto idealny krajobraz do imprez na orientację. Jedną z nich jest odbywający się na ziemi słupskiej, w Damnicy, w sobotę, 25 lipca, Pazur Gryfa.

Dacron '70, czyli zlot jachtów

Akademicki Klub Morski w Gdańsku zaprasza na pierwszy w świecie zlot jachtów Nefryt oraz Albin Vega, pod nazwą Dacron '70, który odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r.

Krokowski Lang Team

W ramach kolarskich zmagań, w Krokowej, w dniach 4-5 lipca, wystartuje kolejny etap Lang Team. Trasa przebiegać będzie malowniczymi terenami, ścieżkami i drogami leśnymi. Dodatkową atrakcją będzie strefa pozytywnych obrotów.

Lekkoatletyczny memoriał

XVIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się na Stadionie Leśnym, w sobotę, 27 czerwca. Będzie można podziwiać zmagania byłych i obecnych medalistów mistrzostw świata, czołówkę polskich i zagranicznych lekkoatletów. Pula nagród wynosi 150 tys. zł.

Baltic Games

Największe wydarzenie sportów ekstremalnych w Polsce – Baltic Games – odbędzie się w Gdańsku, w dniach 14-16 sierpnia. W programie, poza zawodami deskorolkowymi i BMX-owymi, konkursy z nagrodami, targi z odzieżą i sprzętem.

XV Marsz śledzia

XV edycja Marszu Śledzia odbędzie się na wodach Zatoki Gdańskiej, w sobotę, 22 sierpnia 2015 r., o godz.8.00. Organizatorzy przewidują, że weźmie z nim udział blisko 100 śmiałków w kategoriach: nowicjusz, weteran, ratownik.

Parkrun dla Tomka

W Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana na gdańskim Przymorzu, w sobotę, 27 czerwca, o godz. 10.00 odbędzie się specjalna edycja parkrun Gdańsk. W ramach akcji Pomorze Biega i Pomaga, zostanie zorganizowana zbiórka funduszy na wózek dla Tomka Lulewicza. Udział w biegu na dystansie 5 km jest bezpłatny.

Aktywuj się na lato

Wakacje to czas błogiego lenistwa, a może wręcz przeciwnie – wytężonej aktywności fizycznej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zachęca do udziału w letniej edycji programu Aktywuj się. To dobry czas, by zadbać o swoją kondycję i zdrowego ducha na świeżym powietrzu. To zachęta dla mieszkańców Gdańska, a także turystów, aby uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili. Start letniego programu 29 czerwca.

XXI Maraton „Solidarności"

XXI Maraton „Solidarności" odbędzie się tradycyjnie ulicami Trójmiasta, w sobotę, 15 sierpnia. Bieg ma wymiar historyczny, gdyż nawiązuje do wydarzeń Sierpnia'80. Wezmą w nim udział zawodnicy z całego świata. Na zwycięzców czekają nagrody o pieniężne.

Archiwum wiadomości