Aktualności

Nikon Cup Gdańsk

Sportowe emocje, gorący piasek na plaży w Gdańsku-Brzeźnie i 9 turniejów siatkówki plażowej, w których łączna pula nagród wynosi 14 tys. zł. Czwarta edycja Nikon Cup będzie trwać do 30 sierpnia. Wszystkie rundy będą rozgrywane w niedzielę. Udział w sportowych zmaganiach jest bezpłatny.

Letnie turnieje plażowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z klubami: Lechia Gdańsk, Lotos Tref Gdańsk oraz RC Lechia Gdańsk dla sympatyków rozgrywek plażowych przygotował cykl turniejów, które będą rozgrywane przez całe lato. Zawody plażowej piłki nożnej, rugby i siatkówki odbędą się w lipcu i sierpniu.

Wyzwanie orła

Ekstremalny bieg z przeszkodami osadzony w historycznej scenerii wydarzeń września 1939 r. odbędzie się w Gdańsku, w sobotę,11 lipca. Bieg odbywać się będzie na dystansach 6 i 13 km, a dla najmłodszych 400 m.

BCT Gdynia Marathon 2015

Ekstremalne zawody w pływaniu na wodach Zatoki Puckiej odbędą się w dniach 21-23 sierpnia. Dla chętnych do wyboru – maraton Hel – Gdynia, wyścigi open i spalsh. Zapisy już ruszyły.

2. Pomorskie Święto Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbędzie się, po raz drugi, na terenie pięciu powiatów – tczewskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, świeckiego i nowodworskiego, siedmiu miast, i trzech gmin, w dniach 22-23 sierpnia. W wydarzeniu tym wezmą udział Gdańsk, Malbork, Kwidzyn, Gniew, Pelplin, Świecie, Subkowy oraz Tczew. Imprezę patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Krokowski Lang Team zakończony

W Krokowej zakończyły się dwudniowe kolarskie zmagania organizowane przez Czesława Langa. Wakacyjna pogoda zachęciła nie tylko rowerzystów, ale również wspaniałych kolarskich fanów. Miasteczko wyścigu pełne było żywiołowo dopingujących kibiców.

Moto Safety Day

Bezpieczeństwo na drodze i kultura motoryzacyjna, szczególnie latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wymarzony urlop, są niezwykle istotne. Już po raz 10. przy sopockim molo, w sobotę, 11 lipca, od godz. 12.00 odbędzie się Moto Safety Day. Na uczestników czeka wiele atrakcji: pokazy bezpiecznej jazdy, symulator jazdy Porsche oraz liczne konkursy z nagrodami.

Mistrzostwa Polski w rugby

W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanie się areną walki o złoty medal Mistrzostw Polski w rugby. Naprzeciw siebie staną sportowcy Arki Gdynia i Budowlanych Łódź, którzy w ostatnim, najważniejszym meczu sezonu, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Polski sezonu 2014/2015. Wstęp jest bezpłatny.

Garmin MTB Series 2015

Garmin MTB Series – cykl zawodów w kolarstwie górskim – ponownie zagości w Trójmieście. Kolarze będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów – mini ok. 25 km oraz midi ok. 50 km. Pierwsze zmagania w Gdańsku, 27 września.

Relacja z Regat o Puchar Trzech Marszałków

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków, po raz szósty, odbyły się w Krynicy Morskiej, w dniach 25-28 czerwca. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.

Wyścigi na rowerach wodnych

W Ostrzycach, 5 lipca 2015 r. na plaży przy kampingu Stolemek będzie można wziąć udział lub pokibicować zawodnikom podczas I Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Sportowe zmagania prowadzone będą w 3 kategoriach: dorośli, rodzeństwo i rodzic z dzieckiem. Czekają atrakcyjne nagrody.

Wakacyjna joga w Sopocie

Klinika Stresu i Ośrodek Fujisan zapraszają wszystkich fanów i zwolenników zdrowego trybu życia na wakacyjne spotkania z jogą. Zajęcia będą prowadzone w Sopocie, w każdą niedzielę, do 30 sierpnia, w godz. 10.30-12.00 przez doświadczonych instruktorów jogi z Trójmiasta. Wstęp jest bezpłatny.

Archiwum wiadomości