Aktualności

Regaty żeglarskie

O tytuł Klubowego Mistrza Polski w Żeglarstwie 2015, w sześciu imprezach odbywających się w Sopocie, Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie, od maja do sierpnia, będzie rywalizowało dwanaście lub osiemnaście zespołów. Na zgłoszenia do udziału w regatach organizatorzy czekają tylko do 15 kwietnia 2015 r.

Karate w Gdańsku

Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku zaprasza na szkolenie, które odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w dniach 28-29 marca 2015 r. Seminarium skierowane jest dla osób, które są na jednym z dwóch poziomów zaawansowania − grupy do 6 kyu oraz grupy od 5 kyu. Zajęcia poprowadzi czołowy autorytet w dziedzinie japońskiego budo i karate tradycyjnego w Polsce i na świecie sensei Włodzimierz Kwieciński 7 Dan ITKF.

Nasz Orlik 2015

Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zorganizowała konferencję pt. „Nasz Orlik 2015 w województwie pomorskim". Była to pierwsza konferencja otwierająca cykl spotkań, które odbędą się w każdym z województw.

Stypendia dla 50 młodych sportowców z Pomorza

Wybitnie uzdolnieni, młodzi sportowcy z Pomorza otrzymali z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka stypendia o łącznej wartości ponad 22 tysięcy zł. Uroczystość odbyła się w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Czas pisać kolejny rozdział historii lotnictwa

Rozpoczął się proces rejestracji do 5. Konkursu Lotów Red Bull. Są to kreatywne zawody dla konstruktorów i pilotów, oczywiście amatorów, którzy chcą wystartować na własnoręcznie zmontowanych obiektach latających. Wybrane drużyny zmierzą się ze sobą 16 sierpnia 2015 r.w Gdyni.

Sopocki bieg rocznicowy

Sopocka wiosna na 5 jest hasłem pierwszego biegu upamiętniającego Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie organizuje go 14 marca 2015 r., od godz. 10.00.

Kolejny las-kompas

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu las-kompas. Wszyscy chętni do udziału w biegach i marszach na orientację z kompasem i mapką w ręku powinni przybyć do miejscowości Gniewowo-Młynki, 15 marca 2015 r., o godz. 10.30.

Pobiegaj w Gdyni

Biegi terenowe. Dlaczego, nie? Stowarzyszenie Aktywni zachęca do udziału w Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015. W sportowych zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno dorośli, jak i młodzież. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił w Szkolnej pętelce. Rywalizacja zaczyna się 11 kwietnia 2015 r. o godz.11.00.

II Pomorski Zjazd Morsów w Łebie

Morsy zapraszają na pożegnanie zimy w Łebie, które odbędzie się 22 marca 2015 r., o godz. 11.00. W programie wiele atrakcji – przemarsz morsów, pojazdów militarnych, czarownic i motocykli, a także kąpiel i uczta morsów, konkursy z nagrodami oraz kącik dla najmłodszych.

O wypadkach i przypadkach na morzu

Pomorski Związek Żeglarski zaprasza na Forum Nauczycieli Żeglarstwa, które odbędzie się 11 marca 2015 r. Prelegentem będzie kapitan Ryszard Różański, który omówi wypadki morskie w portach Trójmiasta w latach 2013-2014. Wstęp wolny.

Pomorska młodzieżowa liga bilardowa

Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy zaprasza dzieci i młodzież z rocznika 1998 i młodszą na pierwszy w tym roku turniej. Liga odbędzie się w Tczewie, 7 marca 2015 r. , o godz. 10.00. Dla najlepszych – puchary oraz nagrody rzeczowe. Wstęp wolny.

Nordic walking wiosną

Wiosną rusza kolejna edycja popularnego cyklu nordic walking. Sympatyków dyscypliny, która w ostatnich latach zanotowała ogromny rozwój i wzrost popularności, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza na kolejny sezon. Pierwszy marsz 14 marca 2015 r.

Archiwum wiadomości