Aktualności

Żurawinowy Rajd Rowerowy – relacja

Tegoroczny Festiwal Żurawiny to druga edycja lokalnego wydarzenia rekreacyjno-kulinarnego organizowanego przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata" z Kalisk koło Kościerzyny. Wydarzenie odbyło się 11 i 12 września 2015 r. w Kościerzynie i okolicznych miejscowościach.

Family Cup w pływaniu

IX Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2015 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 11 października 2015 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwa województwa pomorskiego.

Turniej piłki ręcznej mężczyzn

Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2015 r., w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. W pierwszym meczu Hiszpania zagra ze Szwecją, a Rosjanie będą rywalami biało-czerwonych w drugim półfinale. Zwycięzcy zmierzą się w finale, natomiast pokonani zagrają o 3. miejsce.

Próchno i Rdza powraca

27 jednostek i ponad 200 żeglarzy weźmie udział w organizowanych już po raz 7. regatach jachtów z duszą. Zlot Próchno i Rdza odbędzie się na trasie Hel – Gdynia – Sopot, w dniach 8-11 października 2015 r.

Scandia Maraton Lang Team 2015 zakończony

Ostatnie wyścigi odbyły się w Kwidzynie, w sobotę, 3 października 2015 r. Najszybsi na dystansie grand fondo byli Wojciech Halejak oraz Magdalena Hałajczak. Finałowa edycja była jednocześnie ostatnią eliminacją Pucharu Polski w maratonie MTB. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali Halejak oraz Magdalena Sadłecka.

Mali mistrzowie na start

Co robić, by rosło nam zdrowe i aktywne pokolenie? Jak zaszczepiać u najmłodszych miłość do sportu i ruchu? Czy dzięki programom aktywizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki wyrosną nam przyszli mistrzowie? W Hali Stulecia w Sopocie w poniedziałek, 5 października 2015 r. odbyła się inauguracja ogólnopolskiego programu Mały Mistrz.

W trosce o zdrowie mieszkańców

Rada dzielnicy Aniołki w Gdańsku zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia jogi oraz warsztaty dla seniorów. Treningi jogi rozpoczynają się w poniedziałek, 5 października 2015 r., a warsztaty – we wtorek, 6 października 2015 r. Udział jest bezpłatny.

Harpuś w Gdyni-Leszczynkach

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdyni-Leszczynkach.

Bieg 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty w Przyjaźni

Ostatni już wyścig w ramach cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się w Przyjaźni koło Żukowa, w sobotę, 17 października 2015 r.

Bezpieczny basen dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdańsku ogłaszają akcję profilaktyki bezpiecznej kąpieli, która jest realizowana w gdańskich szkołach. W ramach projektu organizowane są bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie odpoczynku nad wodą, w tym również na lodzie.

Pomorski dogtrekking

Zawody pomorskiego pucharu dogtrekkingu odbędą się w sobotę, 3 października 2015 r. Impreza ta skierowana jest do wszystkich posiadaczy psów, którzy lubią aktywnie spędzać czas.

Wyścigi Łodzi Smoczych w Malborku

Przed nami X Długodystansowe Mistrzostwa Polski – Wyścigi Łodzi Smoczych, które odbędą się 3 października br. O wygraną uczestnicy będą walczyć juniorzy, seniorzy, amatorzy i kobiety. Zapraszamy w sobotę na Przystań OSiR w Malborku, przy ul. Parkowej. Zawody rozpoczynają się o 10.30.

Archiwum wiadomości