Aktualności

Orientuj się w powiecie wejherowskim

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza na imprezy biegowe, które odbędą się w powiecie wejherowskim, w dniach 16-17 maja 2015 r.

VI Bieg Morskiego Komandosa

Bieganie po parku to nic trudnego, ale bieganie w ekstremalnych warunkach, pokonywanie coraz to większych przeszkód, zmaganie się w własnymi słabościami to zadanie tylko dla najwytrwalszych. Bieg Morskiego Komandosa, bo o nim mowa, jest najtrudniejszym biegiem terenowym w Polsce, który odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia 2015 r. Zapisy do biegu trwają. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Zabytkowe auta na start

Najbardziej prestiżowa impreza automobilowa, czyli Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych odbędą się w dniach 21-24 maja 2015 r. w okolicach Władysławowa, Pucka i Wejherowa. Kilkadziesiąt zabytkowych samochodów z całej Polski walczyć będzie o upragnione trofea. Uczestnicy odwiedzą najciekawsze zakątki północnych Kaszub, nadmorskie kurorty, porty rybackie, groty, pałace, miejsca pamięci oraz miasta. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Święto biegania w Sierakowicach

W ramach 3. edycji Kaszuby Biegają kolejne sportowe zmagania odbędą się w Sierakowicach, 24 maja 2015 r., start o godz. 13.00. W programie przewidziano biegi, m.in.: dla dzieci i młodzieży.

Wiatrakowcowe zawody w Kornem

Kaszubskie Towarzystwo Lotnicze zaprasza 30 i 31 maja 2015 r. Wiatrakowcowe Ogólnopolskie Zawody na Celność Lądowania. Piloci wiatrakowców oraz sympatycy lotnictwa spotkają się na lotnisku w Kornem k. Kościerzyny.

Majówka z jeździectwem

W ramach odbywających się w całym regionie wydarzeń podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na sopockim hipodromie w sobotę, 9 maja 2015 r., przewidziano wiele atrakcji, m.in.: zawody w skokach przez przeszkody, pokazy karate, wspólne grillowanie. Początek imprezy o godz. 9.00.

Jeździecki piknik z iskrą

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej oraz spółdzielnia socjalna Iskra organizują niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. Zawody jeździeckie o puchar burmistrza Sztumu oraz piknik z iskrą odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, 24 maja 2015 r.

Skuteczna walka z bólem

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprasza na wykład pt. „Wprowadzenie do terapii FDM – metody terapii manualnej bólu". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 maja 2015 r.

Spływaj białaczko, czyli festyn z pompą

Przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe to tylko niektóre z atrakcji Festynu z Pompą, który odbędzie się w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku, 10 maja 2015 r.

Zapisz się na ekstremalny bieg

Jesteś odważny? Chcesz wziąć udział w sportowej rywalizacji w ekstremalnym wydaniu? Myślisz, że masz żelazną kondycję i dobiegniesz do mety za wszelką cenę? Jeśli tak, to weź udział w Men Expert Surival Race, który odbędzie się w gdyńskim Adventure Park Kolibki, 11 października 2015 r. Zapisy do ekstremalnego biegu z przeszkodami ruszyły.

Energa Sailing Cup

Młodzi żeglarze, już po raz trzeci, będą walczyć o zwycięstwo w cyklu regat Energa Sailing Cup, zaliczanych do Pucharu Polski klasy Optimist. Najlepsi, których poznamy w sierpniu podczas finałowych regat w Sopocie, otrzymają stypendia na zakup sprzętu, który pomoże im w rozwijaniu sportowej kariery. Finałowe regaty 7-9 sierpnia 2015 r.

Zdrowie, kultura, relaks, czyli dzień otwarty Opery Leśnej

Na nietypowe wydarzenie zaprasza sopocka Opera Leśna – tym razem, karmić będziemy nie tylko swego ducha ale i całe ciało! Nie zabraknie ćwiczeń siłowych pod okiem instruktora, wyciszającej jogi i medytacji Tai-chi, a dietetyk doradzi nam podczas sporządzania listy zakupów. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty edukacyjno-artystyczne. Wszystko to w sobotę, 9 maja 2015 r., w ramach ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich.