Aktualności

Poznaj gdańską dzielnicę Chełm i baw się w szukanie punktów. Dzielnicowy Harpuś w najbliższą niedzielę

Interesujące tereny w okolicy Zbiornika Madalińskiego na gdańskim Chełmie. Do tego aktywność na świeżym powietrzu i wspaniała zabawa. Tak jest tylko podczas Dzielnicowej Imprezy na Orientację Harpuś. Najbliższy już 17 listopada 2019 r.

W hołdzie Pawłowi Adamowiczowi pobiegną przez Gdańsk. AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Trzy różne dystanse, biegi dla dzieci, a do tego nocny bieg na 10 km. Wszystko poświęcone pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Szósta edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk w ten weekend 16-17 listopada 2019 r.

Gdynia uczci 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Żeglarska parada ulicami miasta

W poniedziałek, 11 listopada 2019 r. w samo południe wyruszy ulicami Gdyni Wielka Parada Niepodległości. Po raz kolejny wezmą w niej udział żeglarze.

Z mapą do Hevelianum, czyli świąteczny Harpuś na Górze Gradowej

Święto Niepodległości można spędzić nie tylko na Paradzie Niepodległości. Lubiący aktywność na świeżym powietrzu nie mogą przegapić kolejnej edycji imprezy na orientację Harpuś. Tym razem, 11 listopada 2019 r. na odkrywców czekać będą okolice Góry Gradowej.

O Puchar Niepodległości, czyli hokejowe zmagania w wyjątkowym turnieju. Euro Ice Hockey Challenge

Trzy dni zmagań, cztery zespoły i pasjonująca walka na lodowej tafli gdańskiej hali Olivia. W zawodach Euro Ice Hockey Challenge wystartują drużyny Polski, Węgier, Włoch i Japonii. Dwa dni zmagań już za nami. W niedzielę 10 listopada poznamy zwycięzcę turnieju.

Wspominamy zasłużonych mieszkańców Pomorza, którzy odeszli od nas w minionym roku...

Tradycyjnie 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. W minionym roku pożegnaliśmy wielu wybitnych i zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Nie masz pomysłu na długi listopadowy weekend? Zobacz nasze propozycje

1 listopada jest dniem, w którym tradycyjnie odwiedzamy groby zmarłych. Jednak pierwszy listopadowy długi weekend to nie tylko okazja do wizyty na cmentarzu. W piątek, sobotę i niedzielę będzie można pójść na wyjątkowe koncerty, specjalne pokazy filmowe i zagrać w ulubione planszówki.

Dwie pomorskie uczelnie wyróżnione w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Chodzi o PG i GUMed

Politechnika Gdańska zajęła drugie, a Gdański Uniwersytet Medyczny siódme miejsce. Te dwie uczelnie badawcze znalazły się w 10. najlepszych szkół wyższych w Polsce. Uzyskanie tego statusu to potwierdzenie prowadzenia na wysokim poziomie prac naukowo-badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych. Umożliwia też konkurowanie z czołowymi ośrodkami w Europie i na świecie.

Nowy teren i nowa mapa to zupełnie nowa przygoda. Harpuś zagości w Parku Steffensów

Jakie ciekawostki kryje Park Steffensów? Przekonaj się sam podczas kolejnej edycji imprezy na orientację Harpuś. Szukanie punktów ukrytych w parku już w niedzielę 3 listopada 2019 r.

Z mapą po przygodę. Tym razem poznasz gminę Kolbudy, bo Harpuś zagości w Bąkowie

Jakie ciekawostki kryją okolice Bąkowa? Przekonaj się sam podczas kolejnej edycji imprezy na orientację Harpuś. Szukanie punktów ukrytych w lesie już w niedzielę 27 października 2019 r.

Sześć biegów, a każdy na dystansie 5 km. Jesienno-zimowa edycja City Trail w Gdańsku już w niedzielę

Dla dorosłych przygotowano dystans 5 km, a dzieci i młodzież mogą wybrać od 300 m do 2 km. Pierwszy w tej edycji bieg odbędzie się w niedzielę, 27 października 2019 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Nowa propozycja dla dzieci i ich rodziców. Warsztaty muzyczne połączone z plastyką na Ołowiance

Twoje dziecko ma talent muzyczny? Wiesz, jak go rozwinąć? Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na wyjątkowe zajęcia dla dzieci oparte o program Pomelody. Jeszcze o nich nie słyszałeś? Przyjdź, dołącz do nas i pobaw się muzyką. Pierwsze zajęcia w ramach Muzykalnego maluszka we wtorek, 15 października 2019 r. Zajęcia trwają do czerwca 2020 r.